Corona má oficiální jméno a datum vypuštění

Další verze Windows Media bude oficiálně představena počátkem září s okamžitou dostupností veřejných betaverzí.
O další verzi kodeků a doprovodných programů Windows Media pod označením Corona, jsme již párkrát psali. Nyní Microsoft oznámil, že Corona ponese oficiální předpokládatelný název Windows Media 9 a bude zveřejněna 4. září.

Další verze Windows Media má přinést několik vylepšení, zejména v oblasti streamingu po vysokokapacitních linkách. Nabídnout by měla HDTV kvalitu s šestikanálovým prostorovým zvukem, okamžitý start přehrávání videa bez počáteční prodlevy s načítáním do mezipaměti a také novou verzi přehrávače a doprovodného softwaru. Také uživatelé s modemy by měli pocítit lepší kvalitu a rychlost celého systému.

Windows Media 9 oficiálně uvede Bill Gates 4. září v Los Angeles. Ve stejný okamžik budou dostupné i veřejné betaverze Windows Media Player 9, kodeků Windows Media Audio a Video, Windows Media Encoder a nového Windows Media Software Development Kit (SDK). Datum uvedení konečné ostré verze nicméně ještě oznámeno nebylo.

Samotná Corona byla představena loni v prosinci a od té doby získala podporu řady firem, například ATI a NVidia přislíbily podporu v rámci svých grafických karet, Pioneer chystá stolní přehrávač s podporou Windows Media 9, mezi podporujícími firmami je i Zoran, vyvíjející kvalitní dekodéry pro video a audio.

Uživatele Windows zajímá především kvalita nového přehrávače, zda se Microsoftu podaří vytvořit tak rychlý a kvalitní přehrávač, aby nebylo nutné používat místo Media Playeru 7 či 8 jeho úspornější verzi 6.4. Stejně tak, pokud bude přehrávač opět zbytečně velký, zda bude zachována možnost využívání kodeků Windows Media 9 i v Media Playeru 6.4. Součástí projektu Corona jsou kromě uživatelských komponent i serverové aplikace pro kvalitní řízení streamingu velkému počtu uživatelů. Ty jsou již delší dobu nasazeny na některých serverech Microsoftu (msnbc), kde Microsoft uvádí úspěšné výsledky.

Při svém uvedení byl formát Windows Media 8 hodnocen velmi kvalitně, ukázal se jako velmi slušně použitelný pro ukládání filmů, byť DivX stále kraluje. S integrací šestikanálového prostorového zvuku a SDK pro vývojáře má však Windows Media 9 šanci pro slušné aplikace v rámci zálohování DVD.

Diskuze (14) Další článek: Mažte hned po příchodu maily Re: Your password!

Témata článku: Video, Windows, Vypuštění, Coro, Los Angeles, Corona, Media, Oficiální jméno, Pioneer, Jméno, Media Player, Okamžitý start, Datum, Stejný okamžik, Ostrá verze, Windows Media Player, Prostorový zvuk, Medium, Uvedená doba


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky