Gorilla Glass

Corning dokázal nemožné. Gorilla Glass Victus odolá najednou škrábancům i pádům

Zdroj: 412designs / Pixabay
Corning dokázal nemožné. Gorilla Glass Victus odolá najednou škrábancům i pádům | Zdroj: 412designs / Pixabay

Dva roky po uvedení odolného skla Gorilla Glass 6 nepřichází očekávaná sedmička, ale Victus. Novinka Corningu vůbec poprvé zlepšuje současně odolnost vůči poškrábání i prasklinám způsobených pádem.

Zkombinovat obě vlastnosti se přitom dříve považoval za nemožné. Aby totiž sklo vydrželo pády, musí být – laicky řečeno – měkčí. Jenže takové snadno zanechává rýhy. Naopak tvrdší sklo si poradí se škrábanci, ale zase je křehčí. Tentokrát však chemici vytvořili aluminosilikátový substrát, který prý zvládne obojí lépe než předchozí generace gorilích skel i konkurenčních řešení.

V laboratorních podmínkách má Gorilla Glass Victus vydržet pády na tvrdou zem z až dvoumetrové výšky, zatímco ostatní skla už praskají při 80 centimetrech. Odolnost vůči poškrábání pak oproti GG6 vzrostla na dvojnásobek a je údajně čtyřikrát vyšší než u testovaných konkurenčních skel.

O tom, nakolik Corning dostojí svým slibům, bychom se měli přesvědčit již brzy. Gorilla Glass Victus se v blízké budoucnosti objeví na chystaných zařízeních od Samsungu. Teoreticky tak půjde o Galaxy Note20 či Galaxy Tab S7.

Diskuze (8) Další článek: Tesla se chce vrhnout na pojišťování aut. Čím opatrněji řidiči jezdí, tím méně zaplatí

Témata článku: Samsung, Gorilla Glass, Odolné sklo, Corning, Sklo, Škrábanec, GLA, Odolnost, Poškrábání40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

** USB-C konektor k telefonu neslouží jen pro připojení nabíječky a sluchátek ** Přes redukci k němu připojíte klávesnici, myš, externí disk, zvukovou kartu, tiskárnu nebo třeba bicí ** Základem je redukce a aplikace, která u vašeho telefonu uvěří podporu OTG

Martin Chroust
OTGAndroid