CorelDRAW 8 na předvánočním trhu

Na CorelDRAW 8 můžete konkurenčně upgradovat" prakticky z čehokoli: od Adobe Illustratora přes Photoshop až po Caligari truSpace.
Není pomluvou, že sudé verze CorelDRAW fungovaly, diplomaticky řečeno, podivně. Podle všeho to však rozhodně neplatí o nové verzi 8, jejíž výroba (lisování CD a balení) právě probíhá, takže v průběhu prosince bude na českém trhu. Přináší mnoho novinek jak pro profesionály, tak i občasné uživatele.

Dárečky pro profesionály

Profesionálům nabízí nová verze především optimalizaci pro procesory s MMX, a tudíž vyšší rychlost. Pro vaši představu - vektorový obrázek na krabici se na počítači s MMX načte a zobrazí za asi 3 sekundy, ve srovnání s 15 sekundami s procesorem bez instrukční sady MMX. Dále CorelDRAW 8 zvládá import do Adobe verze postskriptového formátu EPS. Oproti předchozí verze se značně vylepšila separace barev. Konečně již funguje převod bitmapových obrázků do křivek - a to opravdu ďábelsky rychle.

Razantní zrychlení práce umožňuje detailní nastavení vzhledu CorelDRAW 8 a horkých kláves. Pracovní prostor lze upravit tak, aby byl dostatek místa na práci. Velmi se zjednodušila a tudíž zrychlila práce s objekty. Po umísťování pomocných čas v libovolném směru, které se poprvé objevilo ve verzi 6, byly značně vylepšeny, např. co do otáčení, u kterého lze libovolně umístit střed otáčení.

Tradičně je k balíku CorelDRAW přiloženo CD se 40 tisíci obrázky a symboly, po tisícovce fotografií a fontů TrueType (i Type 1).

Hardwarové nároky se od předešlé verze neliší - a to ani co do procesoru (pro solidní práci alespoň Pentium 133, 32 MB RAM), ani velikostí programů na disku (CorelDRAW 8 s fonty, importními filtry a nápovědou obsadí 80 MB; kompletní instalace všech v balíku dostupných utilit pak vyžaduje 270 MB).

Česká lokalizace

Na jaře bude k dispozici česká verze - počeštění se dočká CorelDRAW, Photo-Paint, Dream 3D a další utility. V balíku nebudou chybět ani české fonty a asi 500stránkový manuál v češtině. Nápověda zůstane v angličtině.

Osmá verze posunula CorelDRAW výrazně kupředu. Nepatrně byl pozměněn vzhled - ikony jsou podobné těm z Office 97, jakmile na ně ukážete myší, vystoupí naznačujíc 3D grafiku. Corel udělal maximum pro spokojenost domácích uživatelů i profesionálů, kteří mají možnost na CorelDRAW 8 "konkurenčně upgradovat" prakticky z čehokoli: od Adobe Illustratora přes Photoshop až po Caligari truSpace.

Tolik první informace o CorelDRAW 8. Brzy přineseme podrobnou recenzi.

Váš názor Další článek: UMAX představil notebook s Pentiem II

Témata článku: Corel, Trh, Dream, Solidní novinka, Horký objekt, CorelDRAW, Předvánoční trh


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 146


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači