Corel Wordperfect pro Linux dostupný na webu

Corel v pátek zveřejnil na svém serveru odkaz pro volné stažení kancelářského balíku WordPerfect for Linux.
Corel v pátek zveřejnil na svém serveru odkaz pro volné stažení kancelářského balíku WordPerfect for Linux. Předtím se jen k žádosti o informování o dostupnosti připojilo 60 000 uživatelů. Zájem tedy bude rozhodně veliký. V této volně dostupné konfiguraci je textový editor Wordperfect 8 s možnostmi exportu do HTML a podporou e-mailu. Celá instalace má 23,6 MB a pro snazší nahrávání je rozkouskovaná do 3,5 MB částí. Navíc k tomu existují i jazykové moduly pro němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu a holandštinu každý po 6,5 MB.

Vedle této volné verze bude existovat i bohatěji vybavená krabicová verze, která bude obsahovat navíc tabulkový kalkulátor s vytvářením grafů a kreslící program. Navíc dostanete Navigator 3.02, přes pět tisíc klipartů, fotky, fonty, Acrobat Reader a průvodce X Windows. Tato komerční verze se bude prodávat za 70 dolarů.

Živě komentuje: Pro Linuxovou komunitu je to jistě událost, WordPerfect je v Americe legendou a jeho převodem pod Linux dostávají i linuxáci výkonný nástroj pro kancelářskou práci. I zvolený způsob distribuce – zadarmo ořezaná verze, placená bohatší, je vhodně zvolený. Svět Linuxu žije na volné dostupnosti programů, jiné cesty není než se podbídnout, byť jen omezenou verzí. Ona ta placená ale zas tak o mnoho bohatší není. Kliparty každý rád oželí, jedinou důležitější částí je snad tabulkový kalkulátor. Vzhledem k tomu, že zatím nelze předpokládat, že by Microsoft portoval svůj Office na Unix a Linux, bude WordPerfect rozhodně nejlepším kancelářským produktem pro Linux.

Wordperfect for Linux si nahrajte na Download.com

Váš názor Další článek: Oracle si drží rekordní růst, u zisku dokonce větší než Microsoft

Témata článku: Windows, Linux, Word, DOS, Jediná cesta, Legenda, Lin, WordPerfect


Určitě si přečtěte

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 21

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

** E-mail většina z nás za svůj život příliš nemění. ** Služby se ale vyvíjí a některé mají zajímavé funkce. ** Velkým lákadlem může být integrace do ekosystému dalších služeb.

Vladislav Kluska | 64Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů