Corel WordPerfect Office 2000 Beta - Quattro Pro a Presentations

Novinky v tabulkovém kalkulátoru Quattro pro a prezentačním programu Presentations.
Složka tabulkového kalkulátoru Quatro Pro byla rozšířena z 8 192 řádků, 256 sloupců a 256 stránek na 1 000 000 řádků, 18 278 sloupců a 18 278 stránek, což by mělo být dostačující. Nový Dynamic Cross Tab Reports není tak snadný na používání jako Excel PivotTable (přesouvání datových polí může být obtížné), ale je to krok správným směrem.

Nový pohled konce stránky “page-break” se zobrazuje modře, zatímco změna písma v buňce tabulky se automaticky přizpůsobí výšce řádku. Nové dialogové okno “Jdi na …” (Go to …) obsahuje přemíru voleb: přechod na buňku podle jména, výběr ze seznamu naposledy editovaných buněk, přechod na uzamčenou buňku nebo posun na předchozí buňku.

Dál je dobré použití vytvořeného formuláře Quattro Pro pro vstup a navigování naskrz daty a dialogové okno funkcí (pojmenované Formula Composer), které vám pomáhá vyplnit parametry funkcí a umožňuje vám si předem prohlédnout výsledek.

Tato verze vás také nechá vytvořit “zvykové úpravy” založené na hodnotách buněk, porovnávání, slučování a znovu si prohlížení různých souborů, sdílení tabulek mezi uživateli současně. Je tu i práce s měnovým formátem Eurodollar.

Prezentační program Presentaions
Nabízí nové obrazové nástroje (ke kontrole jasu, kontrastu a průhlednosti atd.) a updatovaný Internet Publisher nabízí lepší kontrolu stylu a cíle určení vaší práce. Zbývající vylepšení (jako např. kultivovaná organizace klipartu) jsou zděděna z vylepšení celého balíku.
Váš názor Další článek: Apple: firma si stojí nejlépe za poslední čtyři roky

Témata článku: Obrazový vstup, WordPerfect, Sloupec, Dobré použití, Cross, Předchozí výběr, Office, Buňka, Správná funkce

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů