Corel uvádí Linux pro nás ostatní

Na Comdexu Corel uvedl svoji verzi Linuxu, která se zaměřuje především na koncové uživatele a jde jí hlavně o snadnou instalaci a používání.
Na Comdexu Corel uvedl svoji verzi Linuxu, která se zaměřuje především na koncové uživatele a jde jí hlavně o snadnou instalaci a používání.

Corel svůj Corel Linux nabízí ve třech verzích. Základem je linuxové jádro Debian 2.2.12, doplněné grafickým rozhraním KDE 1.1.2. tři verze se liší především dodaným vybavením. Zdarma je distribuována verze, která nemá žádné kancelářské aplikace, přitažlivá bude tedy jen pro ty, kteří ocení snadnou instalaci základního Linuxu, ale zbytek si již seženou z jiných zdrojů. Corel LINUX OS Standard pak bude distribuován za 49 dolarů a obsahuje kromě příručky Netscape Communicatora, ICQ kompatibilního klienta a několika dalších doplňků i 30denní technickou podporu po e-mailu. Kancelářské aplikace v této sestavě zastupuje Wordperfect 8 for Linux v odlehčené verzi. Verze Deluxe pak obsahuje podporu i přes telefon, plnou verzi Wordperfectu 8, další utility, hru Civilization, a nakonec nelze zapomenout na 12 centimetrů vysokého maskota tučňáka. V sestavách jsou pochopitelně obsaženy i server Apache, podpora mail, news, IRC a prostě další udělátka, která běžně v Linuxu najdete. Zdarma distribuovaná verze je šířena jako ISO (obraz cédéčka), musíte si ji tedy po stažení vypálit. Pokud vám to nevyhovuje, je k dispozici za 5 dolarů plus 10 za dopravu.

Podstatné na Corel Linuxu je jeho snadnost instalace a používání, Corel se snaží tento Linux prezentovat jako Linux pro uživatele Windows. Slibuje instalaci na běžném stroji do šesti minut po vložení cédéčka a i konfiguraci ve stylu Windows. Není nutné mountovat CD mechaniku před jejím použitím, rozlišení obrazovky se mění šoupátkem stejně jako ve Windows, automaticky se instalují PCI karty a prostě se to snaží maximálně uživatelům zpříjemňovat život. Pokud má být takový Linxu opravdu úspěšný, musí na něj být dostatek aplikací. Zatím je jen ten Wordperfect, ale připravuje se Corel Wordperfect Office Suite a dokonce i Corel Draw. Měly by být v prvním čtvrtletí příštího roku. Z hlediska komunikace s Windows stroji to je zajištěno, systém obsahuje také prohlížeč ve stylu průzkumníka, který se umí napojovat na běžné disky, disky z Windows, NFS disky, FTP servery běžné unixové souborové systémy a další.

Přispěje to k šíření Linuxu mezi běžné uživatele? Zatím není ten nutný dostatek běžných aplikací, které by člověka z Windows přesvědčil o nutnosti Linuxu. Podstatné je, že je tu solidní platforma, na které se dá budovat.

Diskuze (34) Další článek: Visual Basic 7.0 bude ! Ale kdy?

Témata článku: Windows, Linux, Corel, Draw, Kancelářské aplikace, Corel Draw, Běžný uživatel, Běžná aplikace, Civilization, Core U, Lin, Odlehčená verze, Běžná verze, OST, Solidní strojPITVA: Podívejte se na promyšlené cesty světla v LCD projektoru Epson

PITVA: Podívejte se na promyšlené cesty světla v LCD projektoru Epson

Po několika mini- až mikro- pitvách jsme konečně rozebrali pořádný kus elektroniky: projektor Epson využívající technologii LCD. A že bylo co objevovat!

Jiří Kuruc
ProjektoryPitva
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Netflix
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux