Corel chce předstihnout Microsoft

Společnost Corel chce předstihnout Microsoft v datu uvedení nové verze svého kancelářského balíku. WordPerfect Office 11 se na pulty dostane už na konci dubna, dlouho před konkurenční Microsoft Office 2003. Vylepšit své postavení dvojky na trhu chce Corel „výrazně nižší cenou“.
Corel ve středu oznámil datum uvedení nové verze kancelářských aplikací WordPerfect Office. Stanovení termínu na konec dubna dává Corelu čas získat zákazníky před nástupem tradičního rivala od Microsoftu, jehož podíl na trhu je přece jen mnohokrát vyšší.

Letošní rok vidí produktová manažerka WordPerfect Office Wendy Lowe jako velkou šanci Corelu na získání většího podílu na trhu. Podle ní hledá část tradičních zákazníků Microsoftu alternativu k MS Office v důsledku změn licenční politiky Microsoftu. Licenční program Software Assurance vzbudil velkou kontroverzi už při svém představení.

Hlavním lákadlem pro přestup k WordPerfect Office má být cena. Standardní edice bude stát 300 USD, upgrade ze starší verze přijde na polovinu. Ceny MS Office 2003 ještě nejsou známy, ale lze předpokládat, že se nebudou příliš lišit od Office XP, která stojí 479 USD nebo 239 USD za upgrade. Školství i samotní studenti si budou moci pořídit WordPerfect Office už za 100 dolarů. Standardní balík WordPerfect Office 11 přitom obsahuje textový editor WordPerfect, tabulkový procesor Quattro Pro a aplikaci pro tvorbu prezentací Presentations. Speciální verze Professional navíc obsahuje relační databázi Paradox. Cena této verze ale nebyla oznámena, u předchozí verze rozdíl mezi Standard Edition a Professional Edition činil sto dolarů. Licenční podmínky Corelu umožňují u korporátních instalací také legální používání celého balíku na domácích počítačích zaměstnanců.

Proti WordPerfect Office 2002 obsahuje chystaná verze nové nástroje pro usnadnění spolupráce v rámci kancelářských aplikací, jako je Document Map pro navigaci v komplexních dokumentech a Collaborative Review pro zjednodušení revizí dokumentů, které připomíná Team Services od Microsoftu. Uživatelské rozhraní je plně přizpůsobitelné, možné je i použití klasického „dos-like“ rozhraní známého z WordPerfect 5.1, včetně tehdy používaných klávesových zkratek. Stejně jako Microsoft Office 2003 podporuje i WordPerfect formát XML, navíc ale nabízí možnost přímého publikování ve formátu Adobe PDF. Tato funkce je už tradiční součástí balíku od Corelu, nyní došlo k update pro zachování kompatibility s Adobe Acrobatem ve verzi 5.0. Nechybí ani aplikace pro automatický převod dokumentů ve formátech RTF, DOC a dalších do nativních formátů WordPerfect Office. Corel se však úplně nedistancuje od svého konkurenta a nabízí propojení s aplikací Microsoft Outlook.

Novou verzi WordPerfect Office vítají i americké úřady, ale my bohužel z WordPerfectu moc mít nebudeme, protože se určitě české lokalizace nedočkáme. Nezbývá tak než čekat, s čím přijde Software 602.

Diskuze (14) Další článek: Poslanci hlasovali o novele tel. zákona

Témata článku: Microsoft, Wendy, MS Office, Automatický převod, Like, Standardní verze, Chystaná verze, Produktová manažerka, Kancelářské aplikace, C/C, Speciální edice, Paradox, Nativní aplikace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost