Klávesnice | Příslušenství

Cooler Master MK850: analogová mechanická klávesnice nahradí gamepad

Cooler Master MK850: analogová mechanická klávesnice nahradí gamepad

Zatímco na gamepadu můžete plynule měnit náklon páček a často i sílu stisku tlačítek, v případě herních klávesnic stále platí, že se rozezná jen stisknutá nebo nestisknutá klávesa. To se ale nyní mění.

Cooler Master představil svou novou mechanickou klávesnici MK850, která na klávesách QWER a ASDF používá kromě mechanických i analogové snímače stisknutí. Na těchto klávesách se tedy v rozsahu zdvihu 4 mm dokáže přesně určit stisknutí a plynule tak měnit reakci na stisk klávesy.

via GIPHY

Všechny klávesy na MK850 používají červené Cherry MX spínače, tedy s plynulým záběrem bez cvaknutí nebo nějaké zpětné odezvy. Na vybraných osmi klávesách je navíc snímací infradioda využívající technologii firmy Aimpad, díky které kromě tradičního stisku se rozpozná i jak moc danou klávesu tisknete.

Ve hrách můžete tyto analogové klávesy namapovat jako joystick na ovladači a díky tomu hrát přesněji. Hra jen musí zvládat ovládání ovladačem a klávesnicí a myší současně, protože samozřejmě ostatní běžné klávesy a myš budete nadále využívat. Plynulý pohyb a přesné míření myší výrazně zlepší zážitek. Aktuálně je dle stránek Aimpad funkční podpora pro 292 her, včetně novinek jako Apex Legends, chybějící nové hry ale třeba nejsou jen otestované.

Klepněte pro větší obrázek

Problém může způsobit jen 4mm rozsah snímače. Sice je v konkurenci největší, ale i tak je to méně, než při používání páček na gamepadu. Stejně tak červené Cherry MX snímače dávají smysl tady u herní klávesnice, ale pro mimoherní nasazení nejsou moc pohodlné, protože chybějící zpětná vazba komplikuje psaní textů.

Z další výbavy této klávesnice si zaslouží zmínit dva programovatelné analogové válečky v základu měnící podsvícení a hlasitost, pět dodatečných programovatelných makrokláves, odnímatelný USB-C kabel nebo robustní tělo základny z broušeného hliníku.

Klávesnice Cooler Master MK850 se začne v Evropě prodávat v průběhu března za 200 Euro (přibližně 5 200 Kč).

Diskuze (5) Další článek: Alessandro Volta: Muž, který spoutal elektřinu

Témata článku: Klávesnice, Příslušenství, ASDF, Snímač, Stisk, Apex Legends, Cherry MX, Klávesa, Páčka, Stisknutí, Master, Euro, Gamepad


Určitě si přečtěte

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

** Audi představilo svůj nový systém GLOSA ** Auto díky nemu ví, kdy bude na semaforu zelená ** Řidiči doporučí optimální rychlost jízdy

Karel Kilián | 25

Ve Windows se občas něco rozbije, načež vyskočí deprimující chybový dialog

Ve Windows se občas něco rozbije, načež vyskočí deprimující chybový dialog

** Jistě je zná každý z vás: chybové hlášky Windows ** Informují o chybě, ale často vlastně vůbec nic neřeknou ** Po 30 letech si toho v Redmondu konečně všimli

Jakub Čížek | 124

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 78