Contactel výrazně snižuje v předstihu ceny ADSL

Contactel bude prodávat ADSL laciněji, než ho kupuje. Začal už nyní nabízet ADSL za ceny dle nového cenového rozhodnutí ČTÚ, ale kupuje je za stávající vyšší ceny. Hraje tedy vabank a zkouší vypálit konkurenci rybník, který ještě nestojí.

Na první dohody Českého Telecomu s alternativními operátory ohledně propojení pro ADSL se stále čeká. Cenové rozhodnutí nařizující maximální ceny vstoupilo v platnost minulý týden, z pohledu koncového uživatele se ale nic nezměnilo. Zatím není nic definitivního a vede se stále několik sporů.

Contactel se ale rozhodl zariskovat a přijít na trh s novými cenami ADSL Contact, které jsou nižší už dnes. Počítá, že během několika týdnů budou dohody uzavřeny a počáteční dotace se mu vrátí. Je to tedy něco podobného, jako když v roce 1999 Czech Online začal nabízet připojení k internetu zdarma přes Volný, i když ještě neměl od začátku zajištěno zpětné proplácení částek od Telecomu.

Contactel ve svých cenách počítá navíc s tím, že se Českému Telecomu nepodaří uplatnit nárok na dodatečný paušál za nadhovorové pásmo, který by měl zvednout stanovené ceny ještě o 275 Kč. Podle odborné analýzy Contactelu, kterou podpořil údajně i ČTÚ, na to Telecom nemá nárok. Proto Contactel zariskoval a uvedl ceny, které jsou nižší.

Je nicméně nutno uvést, že Contactel nedotuje všechna připojení, jediným připojením, kde se dostává koncovou cenou pod velkoobchodní nabídku, je to nejlevnější s omezením na 3 GB přenesených dat. V následující tabulce vidíte, že se cenami dostane Contactel do mínusu jen o 57 Kč proti současné velkoobchodní nabídce. Pokud by si ale Telecom doplňkový paušál prosadil, bude Contactel v mínusu o 21 korun i s novými stanovenými cenami.

Varianta Současná velkoobchodní Nová stanovená Contactel Rozdíl
512/128 kbit/s (1:50, 3 GB) 707 Kč 396 Kč 650 -57 Kč
1024/256 kbit/s (1:50, 6 GB) 961 Kč 628 Kč 1100 139 Kč
256/64 kbit/s (1:20, neomez.) 1 252 Kč 892 Kč 1600 348 Kč
512/128 kbit/s (1:20, neomez.) 2 087 Kč 1 652 Kč 2600 513 Kč
1024/256 kbit/s (1:20, neomez.) 3 813 Kč 3 039 Kč 4800 987 Kč

Krok Contactelu jednoznačně vítáme, není důvod neradovat se, že někdo snižuje ceny. Na druhou stranu se také musíte dívat na další dodatečné náklady, jako nadlimitní data (Contactel má 600 Kč za dalších 10 GB) a pochopitelně ceny v delším časovém horizontu. ADSL si nepořizujete zřejmě na pár týdnů a vidina nižších cen, které mohou být nižší než nyní dumpingová nabídka Contacelu, v rozhodování pochopitelně bude hrát roli.

Diskuze (32) Další článek: Centrum.cz má nový design

Témata článku: Koncová cena, Cena, Nejlevnější varianta, Contact, Proplácení, Dodatečná data, CON, Předstih, ADS


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu