Contactel otevírá další Redbox

Tentokrát se jedná o nový internetový portál Redbox.cz s ambicemi dostat se do jednoho roku mezi tři nejnavštěvovanější české portály.
Tentokrát se jedná o nový internetový portál Redbox.cz s ambicemi dostat se do jednoho roku mezi tři nejnavštěvovanější české portály.

Redbox.cz by měl otevřít své stránky dnes odpoledne, zatím jsou jeho stránky nepřístupné. Contactel chce jít podobnou cestou jako World Online a otevřít jako poskytovatel vlastní server poskytující informační servis svým uživatelům. WorldOnline.cz i RedBox.cz poskytují webové rozhraní k poštovním schránkám a možnost diskuzí (World Online má online chat, RedBox chce mít i pokročilá diskuzní fóra). Zatímco World Online je ale orientován především na poskytování vlastních článků, jedná se tedy o výrazně mediálně orientovaný web, bude RedBox.cz zaměřen především na katalogové a vyhledávací služby. Contactel podepsal smlouvu s Google ohledně využívání jejich fulltextového katalogu. Přístup k němu je nabízen v několika stupních od bezplatného až k částkám přesahujícím 2000 dolarů měsíčně, liší se mírou přizpůsobení výsledného výpisu nalezených informací a dalšími detaily. Google využívají i takoví giganti jako Yahoo nebo Netscape Netcenter. Stejně jako na samotném Google je i na Redboxu možnost zkusím štěstí, která otevře první nalezený odkaz bez výpisu dalších nalezených položek.

Zveřejněný grafický návrh titulní strany

V případě katalogové části chce klást Contactel mimořádný důraz na aktuálnost odkazů, katalog tak při spuštění bude obsahovat 60 000 stránek, které budou každý týden kontrolovány.

Zpravodajství bude zajišťovat servis ČTK a BBC aktualizovaný po celý den, počítá se i s ekonomickým zpravodajstvím, burzovními zprávami a dalším z dílny Economia Online.

Značnou část návštěvnosti jistě bude tvořit i bezplatný webhosting poskytující každému 10 MB prostoru zdarma, k tomu se váže zajímavá nabídka pro diskuzní skupiny, které budou moci využívat až 25 MB pro své vlastní obrázky a dokumenty.

Server je ve 100% vlastnictví Contactelu, nicméně na jeho vývoji a následné údržbě se podílí společnost Capitol. Systém běží na Red Hat Linuxu a je připojen gigabitovou linkou na páteř Contactelu.

Živě komentuje: Pokud chce být RedBox třetí, bude muset vyšoupnout Atlas, Centrum nebo Seznam. Vzhledem k tomu, že pilíře budou tvořit fulltext, katalog, e-mail, diskuze a webhosting, se dá tušit, že jeho návštěvnost bude vysoká (na RedBox.cz se připravuje ještě aplikace e-komerce). Zejména e-mail, diskuze (a chat), a webhosting patří ke službám s nejvyšší návštěvností, bohužel je u nich současně velmi malá cena za inzerci. Je ale docela možné, že to je to, co Contactel tak moc nepálí, ostatně dominantní střední pozici stránky zabírají právě diskuze a přihlášení do mailu nebo na webhosting. RedBox.cz je prostě navržen s důrazem na maximalizaci návštěvnosti a vyzdvižení Contactelu na přední místa žebříčků.

Určitě zajímavou bude premiéra zahraničního vyhledávacího enginu v České republice, doposud se jednalo o proprietární systémy (jen u Atlasu za zvýšené péče Microsoftu). Google, který umožní prohledávat z jednoho místa i celosvětový Internet, bude jistě zajímavým zpestřením. Když většina Čechů beztak používá Altavistu a příliš nedůvěřuje českým indexérům, není Google bez šancí.

Diskuze (11) Další článek: X-Files aneb IBM ThinkPad X

Témata článku: Google, Contact, CON, Red, Celosvětový internet, Yahoo Mail, Nejvyšší detail, Většina Čechů, Zajímavý detail, Online Chat, Bezplatné využívání, Zajímavé místo, Webhosting


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu