Contactel oplácí Tiscali: staví Duo proti Exclusive

Připojování k Internetu přes volbu operátora se nám nějak rozrůstá, minulý týden to bylo Tiscali Exclusive, nyní to je Contactel Duo. Který z nich je lepší?
Contactel oplácí Tiscali: staví Duo proti Exclusive
Když jsem před týdnem u představování Tiscali Exclusive nabádal k opatrnosti ohledně dalších změn internetových tarifů, netušil jsem, že to přijde tak rychle. Contactel včera představil svůj program Contactel Duo, který kromě zajímavých cen pro tradiční volání obsahuje i možnost nižších tarifů pro volání na Internet. Svou povahou se nicméně velmi vyhýbá srovnání Tiscali Exclusive, už se prostě i v této oblasti začínáme pohybovat na tenkém ledě různých háčků, jak to známe u hodnocení výhodnosti tarifů mobilních operátorů.

Kompletní přehled programu Contactel Duo najdete na webu Contactelu, zde se zaměříme opravdu jen na připojování k Internetu. V připojování k Internetu je to jednoduché – ve špičce stojí minuta 0,95 Kč bez DPH a mimo špičku 0,54 bez DPH. Platí se nejméně za 2 minuty, další tarifikace následují po 120 sekundách. Tiscali má sice vyšší cenu za minutu, ale jen v prvních 10 minutách a navíc poskytuje sekundovou taifikaci. Proto nelze jednoduše určit, kdo je výhodnější. Z grafu je nicméně patrná výhodnost Tiscali pro krátká připojení.  Přehledně to opět vidíte ve srovnání s jinými tarify Českého Telecomu pro připojení ve špičce:

Klepněte pro větší obrázek

Z tohoto pohledu tak je internetový tarif Contactelu o něco horší než nabídka Tiscali jsou tu ovšem i rozdíly v jiné než přímo tarifní části programů. Zatímco u Tiscali musíte každý měsíc provolat nejméně 200 Kč, v případě Contactelu nic takového není, na druhou stranu tu je jednorázový 300korunový aktivační poplatek. Tiscali Exclusive i Contactel Duo jsou stejně uzavírány na nejkratší dobu tří měsíců.

Rozdíly mezi oběma tarifními programy jsou i v dalších oblastech věnovaných tradičním hovorům, my je zde hodnotíme pouze z pohledu připojování k internetu. Contactel má sice o něco horší průměr cen za připojení, jednorázových 300 Kč za zřízení je v delším časovém období lepší než nejméně 200 Kč každý měsíc. Tiscali má ale jednu nezanedbatelnou výhodu, svým nutným předčíslím vám dává právo volby, jakého operátora si zvolíte pro připojení. Nabídka Contactelu totiž počítá s pevným přesměrováním provozu na Contactel – nepoužívá žádná předčíslí, je tedy jednodušší na volání pro běžné hovory, nemůžete si ale vybrat, že se chcete připojit přes někoho jiného.

Z obou tarifů je ale také vidět, že se v souhrnu liší jen v detailech a tak zřejmě manévrovací prostor pro alternativní operátory je poměrně úzký. Definitivní podoba tarifů pro internet ale není stále dokončená, proto není od věci ještě chvíli počkat.

Diskuze (14) Další článek: Western Digital uvede 250 GB disk

Témata článku: Internet, Opatrnost, Kompletní dokončení, Duo, Nejkratší doba

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost