Computex živě: den nultý

UPDATE: Pridany fotky - Jeden z nejvýznamnějších IT veletrhů Computex se na Taiwanu koná pravidelně před prázdninami, přičemž letos byl kvůli SARS přeložen na tento zářijový týden. Honza Kuneš je přímo na místě v centru dění a zde je jeho první reportáž.
Kapitoly článku
Tzv. reportážní cestopisy zpravidla nemívají mezi čtenáři velký úspěch. Věřím ale, že můj úvod do reportáže z taiwanského Computexu oceníte - i přes dočasnou absenci fotek (předpokládám, že se mi je do článku podaří nahrát zítra).

Computex je jedna z největších světových obchodních výstav výpočetní techniky. Pokud tedy není vůbec největší. Přesná čísla k dispozici nemám, takže nechci střílet od boku. Pravidelně se odehrává v hlavním městě Taiwanu, Taipei. Samotná výstava je situována do Taipei World Trade Center, což je komplex několika ohromných budov v samotném centru města.

Je vidět, že veletrh je pro město velká příležitost ukázat se světu - akce se účastní stovky novinářů z celého světa, kteří, ač zpravidla píší o IT, jistě dokáží přinést nějaký reportážní cestopis svým čtenářům a vychválit Taipei, co to půjde. Ulice jsou vyzdobeny stovkami vlaječek s reklamou na veletrh. Intenzita reklamy se stupňuje s mírou, se kterou se přibližujete TWTC. Budovy samotného centra jsou doslova polepeny velkoformátovými reklamami společnosti jako je Intel, nVidia a mnohé další. Reklamní elfka nVidie se na vás šklebí doslova z každého rohu. Reklamní plochy na zastávkách městské hromadné dopravy pro změnu propagují poslední hity od konkurenční ATi.

V neděli kolem poledne - tedy necelých dvacet hodin před otevřením bran veletržních paláců je plocha samotného výstaviště ještě jedno velké staveniště plné pobíhajících řemeslníků, kteří montují a vyzdobují stánky účastnících se firem. V tomto se Computex nijak neliší například od českého veletrhu - budou zde haly plné stánků, ve kterých se zástupci všech možných společností budou snažit zaujmout pozornost kolemjdoucích a pouštět se do debat se znalejšími návštěvníky.

Computex - zakladní fakta

Veletrh se koná od 22. do 26. září. Letošního ročníku, který je 23. v pořadí se účastní 1210 vystavovatelů, hrubá výstavní plocha 52 tisíc čtverečních metrů. Pravidelný termín výstavy je červen, ale letos byl ročník vzhledem k epidemii SARS posunut na září. Výstavní prostory zabírají tři obrovské budovy, které jsou součástí Taipei World Trade Center. Třetí budovu se podařilo dostavět právě díky pozdějšímu termínu. Vystavovatelé jsou rozděleni do 18 skupin a každá budova se zaměřuje na vybrané skupiny.

WWW stránky

Témata článku: Den, Fotka, Sars, Velká příležitost, Plná pozornost, Draka, Velká skupina, World Trade Center, President, Taipei, Necelá hodina, Velké město, Drak, Trade, Městská doprava, Veletržní palác, Computex, Budova, Čtvereční metr


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

** Dlouho se nevědělo, co to přesně má být ** Pak se s krabičkou Google pochlubil na I/O ** Do „Chromecastu“ vtěsnal celý Android TV

Jakub Čížek | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji