Computex: Intel a Gigabyte opouští dráty

Konstatování, že se počítačový svět stále více přiklání k absolutní volnosti - mobilitě a bezdrátovým zařízením, pro vás patrně nebude žádnou novinkou. Jak ale ukazuje Computex, bezdrátová revoluce začala s plnou silou.

Včerejší tisková konference společnosti Intel a Gigabyte se ostatně nesla v podobném duchu. William Leszinske, prezident divize chipset/software marketing uvedl, že možnost bezdrátového připojení se stává základní funkci osobního počítače a všechna systémová zařízení budou už brzy bezdrátové připojení nabízet v základní konfiguraci. Cílem je vytvořit tzv. Wireless-Living, tedy, v doslovném českém překladu - bezdrátové bydlení.

Klepněte pro větší obrázek

Dobře to ilustrovalo jedno z prezentovaných schémat - v první polovině devadesátých let se objevily první multimediální PC, druhá polovina devadesátých let přinesla digitální média a práci s nimi. Nyní je na řadě propojení domácího počítače s notebookem, PDA, DVD rekorderem a dalšími zařízeními - samozřejmě bezdrátové. Před několika lety byla taková organizace domácí výpočetní a audiovizuální techniky pouhou vizí, nyní se ale pomalu stává skutečností a jak řekl William Leszinske, Intel si i v minulosti uvědomoval význam tohoto směru vývoje, a nyní si i další společnosti začínají uvědomovat gigantický boom, který před sebou, pokud to tak mohu napsat, "vše bezdrátové" má.

Klepněte pro větší obrázek

Odpovídá tomu i ucelená řada produktů, které představila společnost Gigabyte - routery, modemy a mnoho dalších zařízení budou v blízké budoucnosti komunikovat bezdrátově. Cílem je, aby se bezdrátovost a částečná mobilita dostala i do oblasti stolních PC - myš, klávesnice, tiskárna, to vše bude v blízké budoucnosti komunikovat bezdrátově. Alespoň takové jsou vize, ale osobně věřím v jejich naplnění, protože se jedná o směr vývoje, ke kterému technika musí stejně jednou dospět - teď záleží na tom, aby ceny hardwaru rychle klesly na přijatelnou úroveň. Pak již vzniku "nezašmodrchávacích" se počítačových koutů nic nebrání.

Diskuze (9) Další článek: NVidia představila GoForce 2150

Témata článku: Software, Gigabyte, Funkce počítačové klávesnice, Připojení tiskárny k pc, Výpočetní hardware, Boom, Computex, Připojená klávesnice, Bezdrátová klávesnice s myší, Cílové zařízení, Bezdrátová klávesnice k pc, Living, Drát

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost