Computex 2019

Computex 2020 v červnu nebude. Přesouvá se na konec září

Tchaj-wan se v aktuálních dnech dává jako příklad země, kde nejlépe zvládají boj s koronavirem. Současně je ale také místem, kde se pravidelně na počátku června koná významná počítačová výstava Computex.

Letos se měla v červnu uskutečnit už po čtyřicáté. Měla. Vzhledem k pochopitelným okolnostem se červnový termín ruší, ale protože organizátoři nechtějí úplně pokazit čtyřicátý ročník, aktuálně oznámili jeho přesunutí na 28. až 30. září 2020.

Protože na Tchaj-wanu sídlí nevídané množství známých IT výrobců, dokáží i samotné lokální firmy výstaviště zaplnit. Počítá se ale vždy s velkou mezinárodní účastí a pochopitelně i velkou návštěvností z pevninské Číny, ze které aktuálně na Tchaj-wan vůbec nesmíte.

Samozřejmě toto posunutí termínu nabourá mnoho načasovaných oznámení, produkty se vyvíjejí s dlouhými harmonogramy a právě jejich představení je často načasované přímo na Computex. Zářijový termín navíc je jen pár týdnů po berlínské výstavě IFA, takže se dá od letošního ročníku Computexu čekat méně hlavních oznámení. Na druhou stranu víme, že virus dokázal zpozdit uvedení mnoha již ohlášených produktů, takže si firmy mohou podržet červnové novinky až na září.

Každopádně zatím není jasné, ani zda vůbec proběhne třeba ta zmiňovaná IFA v Berlíně. Proto berme přesunutí Computexu na září jako informaci platnou v této době, která se ještě případně časem může změnit.

Diskuze (1) Další článek: Další problém pro misi Artemis: Vývoj rakety Space Launch System má zpoždění

Témata článku: Čína, IFA, Výstava, Computex 2019, Posunutí, Červen, Konec září, Berlín, Přesunutí, Tchaj-wan, Termín, Computex, ZáříValve odvedl tunu práce pro prevenci driftování páček Steam Decku

Valve odvedl tunu práce pro prevenci driftování páček Steam Decku

Tvůrci doufají, že s problémy jako u ovladačů DualSense nebo Joy-conů se dlouho nesetkáme.

Oto Schultz
Steam DeckHardware
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení