Computer Associates vybuduje v Česku vývojové centrum

Společnost Computer Associates včera v Praze představila nové vývojové centrum „Mainframe Centre of Excellence“, které by mělo zaměstnat až 200 místních pracovníků a podílet se na vývoji skrze všechny běžně užívané platformy.

Setkání zahájil Country Manager pro Česko a Slovensko Michael Trezzi, který stručně představil společnost CA jako jednoho z největších lídrů, který působí na trhu software od roku 1976 a dnes zaměstnává něco kolem 15 000 zaměstnanců. Bora Jankovic, regionální ředitel pro země střední a východní Evropy, doplnil, že se firma věnovala softwarových řešení pro mainframe od svého počátku až do doby, kdy se před 15ti lety profilovala jako univerzální výrobce software.

Společnost za fiskální rok 2005 utržila 3,536 miliardy dolarů a má nadále zájem pokračovat ve strategii spolupráce s místními institucemi a zaměstnáváním domácího obyvatelstva v případě rozvoje spojeného s tvorbou nových pracovních míst. I tyto fakty rozhodly o vybudování centra právě v Praze.

Proč právě Praha

Jankovic objasnil vztah společnosti CA k historické kultuře mainframů v Praze. Vyzdvihl dostatek zkušených zájemců v oboru, kvalitu místní infrastruktury a zejména výbornou spolupráci s českými vysokými školami. Viceprezident CA pro rozvoj Patrick Pochard, který nové centrum povede, k tomu dodal, že firma dnes udržuje profesní kontakty s odborníky na ČVUT a Ostravské Univerzitě, z nichž jeden již absolvoval školení ve Spojených státech pro výuku technologie mainframe. Za pomoc ve výběru Prahy a vstřícný přístup Pochard poděkoval agentuře Czechinvest.

Nové centrum se bude nacházet v centru The Park na Chodově a celkově obsadí plochu přes 4000 metrů čtverečních. Plánované otevření se uskuteční v průběhu srpna a avizované zaměstnanosti dvou set lidí chce společnost dosáhnout v horizontu 3-5 let. Kromě manažerů by se měl v rozvojovém centru zapojit personál školitelů a přes 40 % osazenstva by měli být čerství absolventi vysokých škol.

Uspět mohou zájemci z řad málo zaměstnávaných vysokoškoláků

Související odkazy

mainframe
computer

Velmi výkonný počítač určený pro náročné
aplikace, pracující obvykle jako řídící jednotka,
k níž jsou připojeny další terminály.
Mainframe jsou nasazovány nejčastěji do provozů
větších podniků, nemocnic, bankovních domů
a dalších. Největšími výrobci mainframe počítačů
jsou firmy IBM a DEC. Význam mainframe není
ani tak v jeho výkonnosti, ale zejména v nesmírně
propracovaném systému spolehlivosti, díky němuž
může běžet naprosto bez přerušení (např. i výměny
procesorových desek jsou prováděny za chodu,
o discích ani nemluvě). Firma IBM, která v mainframe
počítačích prakticky kraluje, vyráběla postupně
následující řadu těchto strojů: System/370, 9370,
43xx (4361, 4381), 303x, 308x, 3090, ES/9000
a současnou řadu System/390. Mainframe stroje jsou
velmi nákladné na pořízení a zejména údržbu, ale
mají svůj význam v "nervových centrech" ekonomiky.
Pro nové zaměstnance bude připraveno zaškolení pro lepší výběr jejich pozice. Úspěšní kandidáti se tak mohou v různých pozicích podílet na softwarové nebo hardwarové architektuře, monitorovacích transakcích, technických nápravných službách nebo v metodickém projektu pro životní cykly softwaru.

Jelikož se stane Mainframe Centre of Excellence první střediskem tohoto typu mimo USA, slibuje si společnost od jeho fungování velký úspěch. Jenom samotná investice na celý projekt si vyžádala přibližně 36 miliónů eur, což je největší investice CA v regionu EMEA (Evropa, Afrika a Střední Východ) a jejích hlavním cílem má být pozitivní dopad pro (nejen) mainframové zákazníky společnosti a její upevnění ve středoevropském a východoevropském regionu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Centrum na pražském Chodově * Patrick Pochard, který centrum povede, sní o mladém kreativním týmu českých vysokoškoláků

Diskuze (5) Další článek: ATi uvádí Radeon X550

Témata článku: Software, Historický počítač, Deco, Asso, H¨ardwarová údržba, Vývoj, Centrum, Největší spojení, Střední škola, Vývojové centrum, Hardwarová údržba, Řídicí jednotka


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 119


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně