Computer 9/00: v bačkorách do kina

V Computeru 9/00 vás seznámíme s promítáním filmů na počítači pomocí DVD a poradíme, co do počítače koupit, až přestane pršet.
Je květen – lásky čas a kdo si to nestačil uvědomit, tomu to připomněli jeho kamarádi prostřednictvím nejmenovaného viru. Nákaza je už naštěstí za námi a tak bychom si alespoň ten zbytek měsíce mohli užít. Doporučuji někoho sbalit (nejlépe Computer) a jít vyzkoušet meze (třeba i ty vlastní).

Nový Computer však využijete i v případě deštivého počasí. Do kina se vám nebude chtít, ale na nějaký film byste se přesto rádi podívali. Seznámíme vás s promítáním filmů na počítači pomocí DVD a poradíme, co do počítače koupit, až přestane pršet. Samozřejmě jsme v redakci shlédli pár lákavých DVD filmů, abychom vám nedoporučovali zajíce v pytli.

Pokud máte rádi všelijakou tu havěť, která se hemží kolem každého počítače, doslova si vychutnáte naši cenovou džungli. Myši jsou v ní na každém kroku, za joysticky vykukují tablety a trackbally, nad hlavami plachtí gamepady a všechen ten mumraj řídí volanty.

Dlouho byl procesor AMD Athlon sám bez své destičky. Vydržel a dnes takřka nestačí uspokojovat všechny zájemkyně. Poslední dobou si už začal vybírat. V případě základní desky AOpen však rozhodně nepřebral. Moc jim to spolu sluší.

Pokud jste byli zkoušet meze už loni, patrně vám přijde vhod cédéčko, o kterém píšeme v Cédéčkárně. A víc už o něm neprozradím, měli jste si dávat pozor.

Přišel nám nedávno dopis od Střihorukého Edwarda, že má moc rád naše vystřihovánky. A tak jsme pro něj připravili malé specialitky. Tou první je návod, jak si otevřít a spravovat vlastní internetový obchod na Vltavě 2000. Pro případ, že by si chtěl otevřít virtuální kadeřnictví. A protože obrázků není nikdy dost a je potřeba stahovat je z Internetu rychle a spolehlivě, dokud se nikdo nedívá, poradíme vám, jak pracovat s prohlížečem GetRight.

Kdybyste náhodou nevěděli, jak takové obrázky na Internetu hledat, zajděte si do naší Školy Internetu a pořádně se seznamte s hledáním.

Dál už vás zdržovat nebudu. Běžte někoho ulovit do svých sítí. V příloze vám poradíme, jakou si máte na co či koho vybrat. A samozřejmě také jak se spravují, protože se určitě pokusíte ulovit nějakou divošku.

Diskuze (5) Další článek: SmartDraw: snadné kreslení

Témata článku: Gamepady, Kadeřnictví, Gamepad, Volanty, Mega, Destička


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 205

Jiří Kuruc
Apple
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5