Computer 8/00: sklízíme už na jaře

5. května 2000
Computer 8/00 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
S přílivem téměř letního slunce se zazelenala i zahrada v novém Computeru. Osmé číslo s cédéčkem je věnované především multimediálnímu vybavení.
S přílivem téměř letního slunce se zazelenala i zahrada v novém Computeru. Hned za její branou můžete vyrazit na výlet mezi česká internetová rádia a internetové televize. Výběh s džunglí se zaplnil multimedálním hardwarem – CD-ROM, DVD-ROM, zvukovými kartami, TV tunery a reproduktory. Můžete je využít nejen pro práci, ale i pro legraci, třeba ve vašem pařeništi nebo při proměně bytu ve zvukový vibrátor. Zkuste přitom použít MusicMatch Jukebox, který se můžete naučit díky Vystřihovánce.

V teráriu můžete obdivovat zrecenzovanou diamantovou zmiji, grafickou kartu Diamond Viper II s čipem Savage2000. Sami jsme pak skočili do bazénu mezi vlny systému RM-S/Internet, abychom zkusili obchodovat s akciemi a docela zajímavě si zaplavali.

Internetové školní pozemky skrývají tentokrát elektronickou poštu. Hned vedle se dozvíte, že školní počítač není jen tak kdejaká lecjaká věc – na některých školách i kvete.

A že se po té zimě držíte za hlavu, kolik jste zase protopili elektřiny? Zkuste si podle malého triku svoji spotřebu měřit. Pak si můžete třeba v klidu zahrát oblíbenou hru. Pokud však nemáte grafickou kartu a chcete si ji dokoupit, pak se o pár kroků dál mezi modrými záhonky dozvíte, jak nainstalovat novou. Nebo vám nestačí výkon té vaší? Zkuste ji přetaktovat jednoduchou utilitkou, kterou najdete i na přiloženém cédéčku.

Ano, další cédéčková úroda je tu. Tentokrát jsme se o ni podělili s časopisem Connect!, jehož část zaujme tématy jako WAP, BeOS, Java, bezpečnost nebo FTP. V půlce od nás samozřejmě nechybí různé free- a sharewary, o nichž jsme psali, nebo ty, které se nám líbily. Mezi off-line weby najdete tentokrát nejlepší z těch, které o sobě připravily obce. Třeba je mezi nimi právě ta vaše.

Vyrašili jsme ven a budeme rádi, když si nás koupíte. Včetně cédéčka stojíme 49,90 Kč a my – pyšní pěstitelé Computeru – si myslíme, že se úroda s číslem 8/00 velice vydařila.

Váš názor Další článek: Computer 8/00

Témata článku: Malé rádio, Úroda, Jukebox, Nejlepší televize, Zima, Jar, Viper


Určitě si přečtěte

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5