Computer 20/06 - velký test procesorů, nakupování na internetu, novinky pro rok 2007

Nejnovější procesory, novinky pro další rok i podrobné informace o nakupování na internetu. To je jen malá ochutnávka z toho, co vás čeká v aktuálním Computeru, který vychází právě dnes.

Klepněte pro větší obrázekV Computeru 20/06 najdete velký test 18 nejnovějších procesorů, test bitmapových editorů, velké téma věnované záručním podmínkám, mnoho recenzí aktuálních novinek a také zpravodajství z Intel Developer Fóra v San Franciscu nebo z brněnského Invexu.

Především na sanfranciském IDF bylo představeno hned několik převratných novinek jako třeba nový čtyřjádrový procesor Core 2 (Kentsfield), čtvrtá generace Centrina (Santa Rosa), superlevný notebook Intelu anebo prototyp 80jádrového procesoru s výkonem 1 TFLOP!

Hlavně těm, kdo by rádi začali nakupovat levně přes internet, ale nemají zatím odvahu, pomůže tématická příloha, díky které jen tak nenaletíte. Na CD vás snad potěší velmi schopný a rychlý antivir původem od věhlasných Kaspersky Labs, na DVD pak kromě něj ještě plná verze pěkné encyklopedie Planeta Země.

Zde vám nabízíme výběr zajímavých témat z aktuálního čísla, podrobnější přehled s náhledem všech stránek najdete v samostatném článku.

Novinky ze světa zábavy: nabíječky akumulátorů Pentagram Pocket+ USB a Xtreme Turbo 30, digitální zrcadlovka Olympus E-400, převodník zvuku Creative Xmod, projekční zařízení Philips Drag Draw, 22" LCD panel Viewsonic VX2235m s Viewdockem, smartphone Nokia N95, MP3 přehrávač Apple iPod shuffle druhé generace a herní minigamepad Genius MaxFire Pandora Pro.

Dva kapesní přehrávače by neměly uniknout vaší pozornosti. Doonio nabízí v miniaturním těle špičkovou výbavu včetně fotoaparátu a herní konzole, Vosonic ukrývá pevný disk s velkou kapacitou a čtečky paměťových karet.

Test softwaru se věnuje cenově dostupným bitmapovým editorům: Photoshop Elements, Paintshop Pro, GIMP, Paint.net, Pixel32 a Corel PhotoPaint.

Pokud jste nebyli na letošním Invexu, nevadí. Ukážeme vám ty nejzajímavější produkty i důležité události.

 

Užitečný článek vás zasvětí do problematiky dynamického rozsahu digitálních fotoaparátů. Poradíme, na co si dát pozor, i jak překonat technická omezení vašeho fotoaparátu.

Novinky v sekci uživatel: antivir a firewall AVG Anti-Virus plus Firewall 7.5, počítačová sestava UMPC Asus R2H, notebook HP Pavilion dv6100, počítačová sestava Agen Silence Progressive, Wi-Fi rozbočovač Asus WL-500W, laserová myš Dicota Vent, barevná laserová tiskárna Lexmark C770n a přenosná autonavigace Acer p660 Portable Navigator

 

Dvě navigace TomTom Go 910 a Fujitsu-Siemens N100 vás osloví buď celosvětovým pokrytím nebo miniaturními rozměry

Aby se vám lépe využívaly nové služby Google nabízející psaní textů a tabulek, využijte naši vystřihovánku

Bylo by krásné, kdyby byli všichni prodejci výpočetní techniky čestní jako Mirek Dušín, prodávali desetkrát vyzkoušené zboží, které by roky fungovalo bez problémů, přepravní služby by jezdily rychlostí blesku a zacházely se zásilkami jako s porcelánem z dynastie Ming. Realita je však trochu jiná, a proto často ke slovu přichází spolehlivý ochránce – zákon na ochranu spotřebitele. Poradíme vám, jak jej využít na maximum.

Novinky ze světa hardwaru: Asus P5N32-SLI Premium, Silverstone Nitrogon NT06,  Foxconn NBT-CMU3H3B-C,  Thermaltake Bach VB8000BNS, nVidia nForce 680i SLI, Sapphire Radeon X1950 Pro,  nVidia GeForce GO 7950 GTX a Core 2 Quad QX6700

Je tomu jen pár týdnů, co jsme otestovali první počítačovou Blu-ray mechaniku Pioneer BDR-101A a už tu máme od konkurenční společnosti LG další kousek, který nasazuje laťku velmi vysoko.

Hitem dnešních dní se díky masivní mediální kampani stal nejnovější Core 2 Duo, který Intel propaguje spolu s dvoujádrovými modely obecně. Jak si povedou nové procesory v tvrdé konkurenci? Odpovědi nabízí náš velký test.

 

Intel Developer Forum slibuje jako každý rok desítky zajímavých inovací v oblasti počítačů a počítačových technologií a Computer byl jako jediný český magazín pozván přímo do centra dění – kalifornského San Francisca.

K internetovým obchodům měli u nás lidé vychovaní nákupy v socialistických samoobsluhách a obchodních domech zpočátku nedůvěru až možná odpor. Ta doba je však dávno pryč. Jako jsme si rychle zvykli na obří nákupní centra, zvykáme si také stále více na internetové obchody a jejich širokou a výhodnou nabídku zboží. Poradíme vám, jak se nespálit na internetu.

 

Diskuze (2) Další článek: Fúze AMD - ATI byla dokončena

Témata článku: Google, Xtreme, Pandora, Notebooky levně, Lexmark, Test, Digitální fotoaparáty olympus, Elements, Foxconn, Corel Draw, Vento, Draw, Nakupování, iPod Shuffle, Herní notebooky levně, Pentagram, Bach, Dicota, Velký test, Gimp, Proces, Nová nabíječka, Silence, San Francisco

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů