Compex TP1016C – rozbočovač a opakovač v jednom

Poctivě vyrobená krabice ze silnostěnného plechu, přezdívaná díky své délce jezevčík, představuje 16portový hub s porty.
Poctivě vyrobená krabice ze silnostěnného plechu, přezdívaná díky své délce jezevčík, představuje 16portový hub s porty: 16 RJ-45 pro kroucenou dvoulinku, BNC port pro koaxiální kabel a AUI port.

Asi se jedná v současné době o nejmenší cenu za port, protože zařízení stojí bezkonkurenčních 3 100 korun českých bez daně. K tomu je třeba připočíst čtyři síťové karty pro sběrnici ISA i PCI. Jeho zápůjčku jsem přijal s velkým nadšením, a to jednak z důvodu zájmu o firmu, která svojí nesmrtelnou kartou Compex NE2000E předznamenala můj uživatelský zájem o síťové technologie. Druhým důvodem byla potřeba připojit lokální síť provozovanou ve své kanceláři ke stávající hlavní síti tažené historickým koaxiálním kabelem. Přestože tento rozvod je již technologicky dávno mrtev, zejména ve státním sektoru je hojně používán, protože pro jeho modernizaci chybí peníze.

„Jezevčík“ skrývá nejen hub samozřejmě (stohovatelný), ale i repeater! Zařízení tak i v mém případě slouží k propojení dvou segmentů stejné sítě. Opakovač přijímá signál z jednoho segmentu, který upravuje a dále zasílá jinému segmentu. A tak jsem propojil svůj WebRamp M2 a jeho první port určený pro křížení s dalším síťovým prvkem, BNC konektor spojil s páteřním rozvodem a splynul s hlavní sítí. Kontrolky na hlavním panelu spolehlivě informují o cestách paketů, kolizích v síti a jejím provozu. Samozřejmě jsem navštívil WWW stránky výrobce, abych se ubezpečil, že firma plánuje další setrvání v tomto sektoru trhu a poskytuje servisní služby.

Mezi tím, jsem obdržel informaci, že firma CST Print připravuje kompletní bundle zhruba v následujících technických a cenových relacích. Přestože se jedná o ceny hlavně pro školy, věřím, že i pro běžného uživatele se nebudou příliš lišit. Počítače bez sítí jsou jako rybník bez vody.

HUB (8x port) + 8x eth. karta TPC ISA 4 190,- bez DPH
HUB (8x port) + 8x eth. karta TPO PCI 4 990,- bez DPH
HUB (16x port) + 16x eth. karta TPC ISA 8 790,- bez DPH
HUB (16x port) + 16x eth. karta TPO PCI 9 990,- bez DPH
HUB TX (8x port TX) + 8x eth. karta TX TPO PCI 15 250,- bez DPH
Zařízení zapůjčil: CST PRINT, s.r.o., Zlín
Váš názor Další článek: Tajná čísla českých internetových obchodů II.

Témata článku: Hlavní důvod, Jed, Porta, Jezevčík, Síťové kabely, Print, Síťová karta, Port, Repeater, Cenová relace, Síťové karty

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů