Compaq zrušil účast na Invexu!

Po čtrnácti dnech, kdy Compaq účast na veletrhu poprvé ohlásil, ji firma ruší. Je za tím pouze změna obchodní strategie?
Společnost Compaq Computer, největší světový výrobce osobních počítačů a serverů na platformě Intel a přední poskytovatel počítačových řešení v České republice, podobně jako řada dalších významných počítačových firem, přehodnotila své stanovisko přímé účasti na veletrhu INVEX Computer 1998. Veletrhu se již tradičně zúčastní prostřednictvím svých dealerů, partnerů a systémových integrátorů a v rámci mnoha doprovodných akcí.

Vzhledem k tomu, že se Compaq nikdy v minulosti přímo INVEXu neúčastnil a že toto rozhodnutí bylo podmíněno tradiční účastí Digitalu na INVEXu, bylo toto téma předmětem důkladné anylýzy. S postupem integrace obou firem byl nadefinován nový Go-to-Market model, který v maximální míře využívá prodej prostřednictvím partnerů a autorizovaných dealerů.

Společnost Compaq Computer bude tedy v souladu s touto strategií na veletrhu zastoupena více než 40 partnery, kteří budou předvádět jak tradiční produkty v oblasti osobních počítačů, tak i řešení založená na platformě Alpha se systémy UNIX a VMS. Návštěvníci veletrhu se tak budou moci seznámit s kompletní produktovou nabídkou firmy Compaq.

"Jedním z hlavních důvodů našeho rozhodnutí bylo zjištění, že naši vystavující partneři reprezentují celé portfolio produktů, služeb a řešení naší společnosti od notebooků až po počítačová řešení na platformách Alpha se systémy Open VMS, Compaq´s DIGITAL UNIX a SAP", říká Martin Košut, obchodní ředitel divize nepřímého prodeje.

Compaq nenabízí již jen hardwarové platformy od palmtopů po multiprocesorové servery, ale nabízí také řešení a služby založené na Internetu, elektronickém bankovnictví a celopodniková řešení. Proto bude Compaq využívat celou škálu nástrojů pro oslovení jednotlivých segmentů trhu, jako například účast partnerů na veletrhu INVEX a jiných výstavách na našem trhu, roadshow, semináře pro úzce specializované auditorium, úzký kontakt se specializovaným zákazníkem, těsnou spoupráci s dealery a rozvoj partnerského zázemí, širokou inzertní kampaň a další.

Živě komentuje: Compaq před 14 dny vydal prohlášení o historicky první účasti na veletrhu Invex. Compaq se Invexu nikdy nezúčastňoval, neboť prodává především přes partnery - a jejich účast na akci vždy podporoval. Naopak Digital je tradičně jeden z největších, ne-li vůbec historicky největší vystavovatel na Invexu a loňský rok účast na letošním Invexu plánoval jako samozřejmost, i když možná na o něco menší ploše.

Dovolím se domnívat, že za velice nečekanou změnou rozhodnutí stojí nejen výše zmíněné předefinování obchodního modelu, ale i určité spory s organizátorem veletrhu, firmou Brněnské veletrhy a výstavy. Před nedávnem například generální ředitel českého Compaqu Rudy Kozak nejen mezi řádky varoval BVV, že budou muset v budoucnu zlepšit svůj přístup k vystavovatelům, což samozřejmě signalizuje nespokojenost Compaqu s přístupem BVV letos, a protože zřejmě nedošlo k nápravě, ovlivnilo to silně i toto nečekané rozhodnutí.

Je jasné, že dnešní stagnační doba nepřeje žádným velkým investicím do marketingu firem, ať je to tištěná reklama či účast na veletrzích - obojí jde z jedné kapsy a ta vůbec není přeplněná. Kde se ale tištěná média (i vlivem silné konkurence mezi nimi panující - u nás stále vychází přes dvacet tištěných počítačových časopisů!) dokázala rychle přizpůsobit a chová se k firmám jako ke svým skutečným a významným zákazníkům, tento posun u BVV stále ještě nenastal a podle sdělení některých vystavovatelů se se změnou manažera veletrhu spíše zhoršil.

Rozhodování o účasti na veletrhu se skoro vždy děje na základě zkušeností z loňska. Což je výborné, když byl loňský ročník špičkový a úspěšný, ale působí to naopak jako velice negativní faktor, byl-li loňský rok špatný. Loni byl Invex dobrý a letos bude také alespoň slušně navštívený (jak firmami, tak návštěvníky); pokud z něj ale vznikne nedobrý dojem, ovlivní tyto zkušenosti nesmírně právě existenci příštího ročníku. Organizátoři podobných akcí ve světě se snaží velice usilovně oživovat své akce progresívností a vynalézáním nových, zajímavých lákadel; u BVV velmi postrádám alespoň usazení do současného časového rámce - pokud dostanete od pořadatele "východoevropského CeBITu" e-mailem dopis, který je ve formátu T602 pro DOS, máte spíše dojem, že šlo o hlas ze záhrobí.

Váš názor Další článek: Potvrzeno: chyba je i v Microsoft Jet!

Témata článku: Invex, Silný vliv, Účast, Compaq, Přední náprava, Dealer, Oslovený výrobce, Vynalézání, Inzertní kampaň


Určitě si přečtěte

Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 205

Jiří Kuruc
Apple
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

** Když máte na notebook více než 20 tisíc korun, odpadají kompromisy ** Notebooky na práci dostávají tenká kovová těla a styl ** Herní notebooky zvládnou i nejmodernější hry v plné kvalitě

David Polesný | 43

David Polesný
Notebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5