Compaq už nyní standardně dodá Windows 2000!

Beta 3 je u plně provozuschopný software, a je tudíž k mání.
Compaq víceméně potvrdil to, co se o Windows 2000 Beta 3 tvrdí: že se jedná o plně provozuschopnou verzi tohoto operačního systému. Firma totiž ohlásila, že tento operační systém už podporuje v široké řadě svých počítačů, přičemž se ale rozhodně nejedná o povinnou marketingovou kouřovou clonu: Compaq totiž nabízí dodávky počítačů s předinstalovanými Windows 2000 beta 3. Firma to sice ohlašuje jako „testovací desktopy“, ovšem jinak je označovat ani nemůže – vždyť se jedná o oficiální betaverzi systému, nikoli o verzi komerční.

Compaq se stal členem programu „Early Adopters“, čili „rychlých zavaděčů“ tohoto operačního systému; podle jeho vyjádření je cílem hladký přechod zákazníků na tento operační systém. Součástí strategie je „Windows 2000 Academy“, zaměřená na vyškolení konzultantů pro systém Windows 2000 (do léta má být vyškolen tisíc konzultantů); Compaq uvádí, že už dnes zaměstnává více odborníků na software Microsoft a má větší zkušenosti s integrací a podporou technologií Microsoftu „než jakákoli jiná firma na světě“.

Compaq současně vyvíjí spolu s Microsoftem řadu technologií použitých mimo jiné i ve Windows 2000, jako je PCI Hot Plug, ACPI, hot docking/hot swapping pro Multi Bay atd.

Živě komentuje: na devadesát devět procent to je opět jeden ze skvělých a pro Compaq nesmírně prospěšných tahů; to jedno procento si necháváme pro případě, že by se W2000b3 ukázaly jako ještě „průšvihová“ verze. Jedno procento není slepou vírou v Microsoft: uvedený systém už tak jako tak provozují desítky tisíc lidí na světě (já taky) a nehlásí problémy. Jak už jsem psal, jedná se v případě Windows 2000 o dramaticky nový způsob vytváření software u Microsoftu, který je velice podobný „internetovému“ budování programů: software rychle sviští od jedné provozuschopné verze k druhé, na rozdíl od minulých dob, kdy se v poměrně dlouhých (rok až tři) intervalech vytvářely verze, které byly až do posledního finálního seskládání a odladění pořád jen rozestavěnou budovou. Nyní se dům rekonstruuje tak, že se v něm dá stále a bez problémů bydlet – a zdá se, že to bude fungovat. Pokud se toto ukáže jako velmi pravdivé, Compaq tím velice získá.

Diskuze (4) Další článek: Computer 10/99

Témata článku: Software, Windows, Compaq, Poslední betaverze, Uvedený systém, Window


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky