Compaq posiluje nejen novými procesory

Compaq minulý čtvrtek představil nový model Compaq Armadu 1750 a zcela novou kompletní řadu notebooků Compaq Armada 1500C.
Compaq minulý čtvrtek představil nový model Compaq Armadu 1750 a zcela novou kompletní řadu notebooků Compaq Armada 1500C. Zároveň oznámil, že své notebooky bude vybavovat novými procesory Intel Pentium II na 333 nebo 366 MHz, krom nejnižších modelů, kde budou k nalezení procesory typu Celeron. Ničeho se však bát nemusíte, protože podle slov výrobců notebooků, jsou Celerony výkonnější než staré PII.

Nový notebook Compaq Armada 1750 ponese název All-In-One (vše v jednom), přičemž při bližší pitvě v něm najdete procesor Intel Pentium II na 333 nebo 366 MHz, aktivní displej až 14,1palců, pevný disk až 6,4 GB a standardní operační paměť 64 MB SDRAM. Kromě toho bude vybaven velmi výkonným grafickým adaptérem ATI RAGE LT PRO. Podle této konfigurace je zcela jasné, že tento model nebude již tak levný jako ostatní předchozí modely řady 1700. Vždyť jeho nejnižší koncová cena činí rovných 110 tisíc korun českých, což opravdu není pro každého. Na druhou stranu Compaq zde poprvé v řadě notebooků použil technologii zvyšující odolnost klávesnice proti polití a úchyt pevného disku, který zvyšuje jeho odolnost proti otřesům. Třeba jednou si budeme moci pořídit nerozbitný notebook.

Nová řada Compaq Armada 1500C bude na trhu až koncem února. Jejich ceny by měli začínat na třiapadesáti tisících korunách českých a mělo by jít o nejlevnější notebooky Compaq. Obsahovat budou procesory Celeron na 266 a 300 MHz se 128 kB vnitřní vyrovnávací paměti. Dále mají být vybaveny buď pasivním (STN) nebo aktivním (TFT) displejem s úhlopříčkou 12,1palců. Co se týče ostatních komponentů: bude tu pevný disk s kapacitou 4 GB, operační paměť 32 MB SDRAM a čtyřiadvacetirychlostní mechanika CD-ROM, kterou je možné zaměnit za mechaniku DVD-ROM.

Pro lepší možnost použití v kanceláři je model Armada 1500c kompatibilní se stanicí Armada Convenience Base II.

Živě komentuje: Je sice krásné, že se o nás Compaq snaží zásobovat vždy novými notebooky s nejnovějšími komponentami. Jenže tím se podstatně zvyšuje cena, kterou uživatel musí zaplatit. Nepopírám, že notebooky Compaq nemají úroveň, že nejsou uživatelsky velmi dobré. Ale pokud bych si měl jako uživatel zvolit mezi pěkným, na práci příjemným notebookem Compaq s pasivním displejem - jakkoliv dobrým a notebookem Leo DesigNote 5600 s tak trochu všedním vzhledem, leč se stejně výkonným procesorem, zvolil bych radši Leo, jenž je skoro o deset tisíc Kč levnější. Stále platí heslo méně je někdy více.

Váš názor Další článek: Návrat hubeného muže

Témata článku: Notebooky, Procesory, Nový proces, Nový procesor, Armada, Nový, Nová komponenta, Proces, Leo, Nejnižší úroveň, Kompletní klávesnice, Rage, Výkonný model, Nejlevnější notebooky, Compaq


Určitě si přečtěte

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

Roboruka se 100 let učila otočit kostičku. Skutečné A.I. se možná nikdy nedočkáme

** Strojové učení v posledních deseti letech dokázalo divy ** Používáme ho dnes každý den nejen ve vyhledávači ** A přesto se člověku nepřibližuje ani náznakem

Jakub Čížek | 59

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

** V digitálním světě nemůžete věřit všemu ** Nová generace 3D fotoeditorů zvládne divy ** Vyzkoušeli jsme PortraitPro, který vám změní i kontaktní čočky

Jakub Čížek | 10

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

** Chcete chovat akvarijní rybičky, ale nemáte čas se o ně starat? ** Chytré akvárium je samo nakrmí a postará se o jejich komfort ** Projekt Bluenero zatím sbírá finance na Indiegogo

Karel Kilián | 20

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku