Compaq boduje v projektech. Čím? Notebooky Armada!

Compaq je důležitým partnerem v projektu Otevřeme školy světu a nyní se angažuje v grantu na téma Kancelářské systémy pro státní správu a management škol.
Firma Compaq nejen v poslední době předala společnosti Česká rafinérská notebook Armada 1 500 s pomyslným pořadovým číslem 5 000., ale je velice aktivní i v různých projektech, které si kladou za cíl rozvoj informační společnosti v České republice. Compaq je důležitým partnerem v „Otevřeme školy světu“ a nyní se angažuje v grantu na téma „Kancelářské systémy pro státní správu a management škol“.

V čem je záměr „Kancelářských systémů“? Přivést do sektoru státní správy a školství mobilní techniku – notebooky. Připravit logistiku kanceláře, zvýšit produktivitu státní správy a navrhnout nové metodické postupy ve výuce s použitím přenosných počítačů. Z několika oslovených předních firem na poli notebooků byl jedině Compaq ochoten nést svoji kůži na trh a poskytl na dlouhodobý test svůj stroj.

Momentálně má naše Armada v obecné HW konfiguraci s procesorem Intel Pentium MMX, spoustou paměti RAM, SMART HDD, CD-ROM, DualBay zařízením, 12,1“ SVGA FRSTN displejem a SW Windows 98 CZ, MS Office 97 CZ, MS Picture It!99, MS Publisher 98 CZ za sebou první etapu náročného testu, a to měsíční pobyt u studentů na střední škole. Nyní se s Armadou vyřádí státní úředníci, aby změnili náhled veřejnosti na svoje služby. Notebook bude součástí mobilního pracoviště pro personalistiku, řízení organizačních jednotek, zpracování dokumentace formou digitálních fotografií a jako servisní středisko pro poradenství včetně vyřizování běžné agendy. Svoje účinkování pak zakončí v základních školách.

Specifikace dlouhodobého testu je zaměřena na jiná kriteria, než jsou běžně sledované prvky v odborných testech. A první zkušenosti? I výkon procesoru Intel Pentium MMX s nejnižší frekvenci hravě zvládne všechny používané aplikace s horizontem roku 2 000. Armada má vynikající poměr mezi výkonem a cenou. Nejvíce oceňovaným prvkem je integrace napájecího zdroje do těla notebooku včetně současného používání CD-ROM a FDD mechaniky. Disketa bude ještě dlouhou dobu v tomto sektoru nejrozšířenějším paměťovým médiem.

Sympatický design a promyšlená konstrukce třeba v detailech 4 funkčních tlačítek, které lze naprogramovat pro nejčastěji používané programy, zkracuje dobu zaškolení obsluhy. Optimalizovaná spotřeba energie a dobré baterie umožní dlouhou dobu práce v terénu a na poradách. Přístroj je neskutečně tichý včetně pevného disku a ventilátor k chlazení se spouští velice málo. Klávesnice je super a mírně se svažující čelo notebooku skýtá oporu pro ruce.

Na unikátní sestavě mobilního pracoviště pro státní správu a management škol se podílí i kvalitní kombinovaná PC karta TravelCard 56K/LAN od firmy Microcom C.E. – Fincom HK včetně SW pro vzdálený přístup CC32. Zmíněný digitální fotoaparát je Olympus C-840L, které zapůjčilo stejnojmenné české zastoupení. Zbývá poslední – pozvat váš k prezentaci celého systému na kontaktu 0465-516271 nebo benda@uo.fairnet.cz Další informace též http://www.compaq.cz nebo http://www.czcom.cz/zsuo

Váš názor Další článek: Internetové obchody zaznamenaly vánoční šílenství

Témata článku: Notebooky, Windows, Poslední procesor, Dlouhá doba, Digitální fotoaparáty olympus, Současné používání, Grant, Dobrá produktivita, Dlouhodobý test, Různý terén, Promyšlená konstrukce, Compaq, Dobrá obsluha, Armada, Škola paměti, Bod, Projekt, Náročné používání

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost