Comfor místo Escomu: definitivně a míří k miliardě

Firma Escom, která řadu let působila jako jeden z největších a nejznámějších výrobců a prodejců...
Firma Escom, která řadu let působila jako jeden z největších a nejznámějších výrobců a prodejců počítačů na naší republice, se definitivně mění na Comfor Holding. Ač byla značka Comfor (coby obchodní známka) představena už na loňském Invexu, vzniká až k 1. 8 1998 společnost Comfor Holding a.s., který podle údajů firmy "definitivně nahradí jméno ESCOM". Zpráva uvádí, že počítačů se značkou Escom se prodalo téměř 100 000 počítačů; holding Comfor bude nyní obsahovat tři společnosti – Comfor s.r.o. (maloobchodní síť), Comfor PC Mail (výrobce počítačů, OEM partner, velkoobchodní prodej) a nově firma Oskar (systémová řešení a školení). Ředitelem Comfor s.r.o. je Petr Bříza (CHS), který uvádí, že v letošním roce chce Comfor Holding dosáhnout obratu alespoň miliardy Kč.
Živě komentuje: udaný počet vyrobených počítačů je překvapivě vysoký, i když není jasné, zda se jedná o stroje prodané v České Republice nebo i jinde, např. na Slovensku – jak jsme uvedli téměř současně, oznámila firma AutoCont právě dosažení této magické hranice. Dosažení miliardové hranice nám připadá jako velice ambiciózní a obtížně splnitelný cíl; Comfor by musel oproti loňsku zvýšit svůj obrat o celých 60%, což je ve stále stagnující české ekonomice číslo z oblasti snů.
Zajímavá kuriozita se týká internetové adresy firmy – zní totiž www.com4.cz a ne, jak by se zdálo být logickým, www.comfor.cz. Doménu Comfor si totiž zaregistroval bývalý zaměstnanec Escomu pan Miroslav Králík, který se ji údajně snaží firmě Comfor prodat – měl prostě při zasílání žádosti o registraci tzv. rychlejší ruku. Aby si vše pojistil, nechal si ihned zaregistrovat ještě domény comfor.com a zarezervovat comfor.arts, .firm, .info, .nom., .rec, .shop a .web. Na webu www.comfor.cz, který nazývá "oficiálním webem Comforu" a nad kterém pod oslovuje "bývalé escomáky" má zatím především pornografické obrázky, aby na něj přilákal lidi.
Je úplně jedno, že vztahy mezi zaměstnanci a vedením bývalého Escomu byly mnohdy dost špatné; u firmy, jejíž německý "tatínek" prochází osudovou krizí, by bylo spíše podivné, kdyby tomu bylo jinak. Když se však jeden z jejích zaměstnanců rozhodne z toho těžit tím, že využije jednu díru v zákonodárství (stejně jako Globe Internet se svými rezervacemi domén typu marlboro.cz, stejně jako pan Němec s trademarkováním Toshiby atd.), je zařazuje se na Internetu mezi lidi, kterým obrazně řečeno žádná slušná firma nepodá ruku, pokud bude ovšem vědět, o koho jde. Za půl roku by totiž na webu její plánované aktivity mohly také poskakovat jen nahé slečny.
Váš názor Další článek: Skončí Windows 3.1x s rokem 2000?

Témata článku: Internet, Oskar, Holding, ESC, Obchodní známka, Němec, Německý stroj, DEF, Německá značka, Comfor


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5