Tak udělat si nějakou statistiku umim, ale všechny počítají velikost souboru a ne kolik zabírá na disku. Už jsem to odstranil, ale když jsem dělal pokusy (potřeboval jsem se ujistit u jedné své aplikace, že jsem bariéru 2GB bezpečně překonal), vytvořil jsem si soubory o různých velikostech (soubor 1 o velikosti 1 a tak dále, víceméně náhodně abych viděl, že výpis sedí a že u souboru 1234567890 je opravdu velikost 1234567890) až do stovek terabajtů. Soubory byly vyplněné nulami takže díky NTFS kompresi zabíraly jen jeden cluster. Ale naprosto strhaly jakékoliv statistiky tohoto druhu. Žádný program kromě vlastností (alt+enter) mi neukázal skutečné číslo (složka obsazovala asi 100 mega, ale bylo v ní několik set terrabajtů). Takže to bylo 100% obsahu disku a vše ostatní mělo pod procento. A jsem si jistý, že žádný z představených programů si s tímto neporadí.
dtto sparese files, links, junctions ...MP
Názor byl 1× upraven, naposled 26. 10. 2019 08:21
Největší zhovadilost na systémové disku je "x:\Program Files\WindowsApps" se 6 GB nesmyslů, které normální uživatel desktopu ani nepotřebuje.Myslím, že se to ani nedá přesunout jinam, protože Windows by se zbláznily.
Staci odinstalovat vsechny apps + store, pak to klesne na 1,2GB. Do CMD:%WINDIR%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe "Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage"
V nějakém commanderu, většinou pomocí mezerníku stačí kliknout na adresář a zachvíli vím jaký objem dat v něm je. Takhle si stačí odklikat adresáře (pokud jich nemám milion) a hned vím, kde je čeho nejvíc. Pokud ale nedochází místo na disku, tak není potřeba to řešit.
Dokonce je na to i příkaz jenom neni na výchozím panelu (něco jako cm_countoccupiedspace), já jsem si ho tam u všech komandrů přidal, protože oťukávat všechno mezerníkem je vopruz, takto se to spočítá a ještě seřadí, pokud mám řazení podle velikosti.Jen koukám, že v double commanderu se jmenuje cm_calculatespace.
Folder Sizehttps://www.mindgems.com/products/Folder-Size/Fold... Staci bohate ta portable verze. Spustit jako spravce a hned vidim...
nemáš miesto na disku , prikúp si pár TB HDD. pri týchto nízkych cenách ; no nekúp to !
ceny su vysoko.. 10TB WD red 350€, to mas 700 len disky do NASu, drahe jak maria.
Pro nekoho je 350EUR za 10TB plotnu moc, pro nekoho jineho je 14kCZK za 4TB SSD vyborna cena. :o)
Kdyz clovek nekupuje v prvnim obchode, ale koukne se co kde je za ceny, tak Seagate Exos X16 16TB SATA3 za 12,5k. Seagate Exos X12 12TB SATA3 za 10k. Samozrejme s dani.
A budu si cpát do notebooku pomalý a těžký HDD? Proč? Stačí občas promazat nepotřebné soubory a málo často používané soubory naházet na onedrive
Jasne. A misto luxovani muzete doma proste obcas koupit novy koberec..
No nevim, me se data v PC neusazuji jako prach 😃 Snad 95% ulozenych dat ponechavam navzdy. Nepocitam do toho kratkodoba data jen pro jedno prohlednuti.
Ale zase kdo to potom má skladovat. Že je lepší čas od času koupit za 3000 (většinou poměr TB/Kč v této hladině vychází nejpříznivějc) nový disk a na něj věci uklidit to se shodneme. Dělám to tak už mnohá léta, jen nevim, kdo to z těch disků bude jednou dostávat.
To je čistě Winows záležitost. Ten vyrábí neustále bordel a zaplní sám sobě jakkoliv velký disk, jen to jen otázka času.Něco takového na Macu neexistuje.
Na Macu neexistuje vela veci..Dostal som Macpro ako sluzobny PC a napriek tomu, ze som Linuxak, by som radsej pouzival Windows ako Mac OS.
Tak si do toho MacPro instni linux ne ? A mas po problemu...
jj, na Mac OS mam nainstalovany iba VLC a Virtualbox.Na desktop ma VMku s Linux Mint a potom este CentOS kde mam dalsich malych tucniakov v Dockeri :)
Už máš příliš zdeformovaný mozek, resp. jsi již příliš starý na to, abys pochopil a naučil se ovládat systém s jinou architekturou s jiným způsobem ovládání.Takových retardů je mnoho, snaží se ovládat jinak pojatý systém způsobem, jakým ovládali předchozí systém a těžce ztroskotají.
Chcel som tym napisat, ze Mac OS jednoducho nie je pre mna.Podla teba som som preto retard. Okay teda..
a ty si retard lebo nechces jest palickami. To nevadi, ze tebe vyhovuje pribor, máš příliš zdeformovaný mozek, resp. jsi již příliš starý na to, abys pochopil a naučil se jest palickami. Preto si retard.
Ked uvidim nejakeho retarda jest polievku s palickami, tak viem, ze si to ty 😃
este ze si pochopil pointu, ale to sa ani nedalo cakat od niekoho kto vysoli 3x tolko penazi za notebook ako by mohol a potom na nom pouziva mint vo virtualke. Ale for the record bol som na tvojej strane...
tak AIO.. a necital som vysie, ze si to dostal, takze sorry.
Ja som za ten Macpro nic nevysolil, dostal som ho v praci ako sluzobny PC.Ale to by si si musel najprv precitat moj povodny prispevok a nie hned nadavat a utocit.
Ja retard používam macOS už 3 roky a vždy, keď sadnem za Mac, mám chuť sa zabiť, lebo bez klávesovej skratky o troch tlačidlách sa ani nedokážem dostať na koniec riadku. Updaty vysakakujú každý deň, minule sa dokonca začali inštalovať bez môjho dovolenia, proste to uprostred práce začalo zatvárať aplikácie a dovi.Ak by som chcel OS, ktorý rozhoduje za mňa, ako mám používať svoj počítač, nainštalujem si Windows.
Názor byl 1× upraven, naposled 6. 8. 2019 18:39
To je tiez jeden sposob pouzitia. Alebo si urobit prehlad o tom kolko miesta vam na disku zabera hudba, filmy, dokumenty atd... Alebo tie snapshoty ako napisal kolega hore. Vase jablicko je postavene na Unixovom zaklade, a taketo softwary su aj na Linuxe. Ak budete chciet, urcite si mozete niektory z tychto programov skompilovat aj pre MacOS.
To fakt neni. A primarnim cilem toho SW je umoznit uzivateli, aby se vyznal ve svem vlastnim bordelu. O OS nejde.
Pravda, noo jablickar sa potreboval pochvalit ;))
Nechci vám kazit iluze o dokonalém macu, ale po dostatku let používání si prostě zaprasíte disk v čemkoli. Sám. Koneckonců zde zmíněný windirstat, který na windows používám, je jen port linuxového KDirStat (tzn i v linuxu je to potřeba - sám jsem ho tam používal) a samozřejmě je i port pro mac - Disk Inventory X. Přinejmenším autorům Disk Inventory X tedy nepřišlo, že by něco podobného na macu potřeba nebylo.
Skončil jsem u SpaceMonger 1.4, ale tady by se pár kandidátů na náhradu/konkurenci najít mohlo.Jen mě teda "bere" ten efekt metalických odrazů - to by z toho člověk blil.
Já u SpaceMonger 2.1.1 ...Všechny ostatní mě prostě nevyhovují...
SM 2.1 jsem ani nezkoumal, protože je placenej. Co umí oproti 1.4 navíc? vyplatí se?
No má samozřejmě spoustu funkcí navíc, ale jestli se vyplatí záleží na tom, zda dané funkce člověk využije... Například u HDD se dřív hodila statistika rozložení velikostí souborů, což se dalo využít pro nastavení velikosti alokační jednotky při formátu disku tak, aby nebyly velké ztráty. Při hodně malých souborech se ztrácí na velkých alokačních jednotkách, při velkých souborech je zbytečné mít bambilión malých alokačních jednotek s tím, že se zároveň snižují případné fragmentace. Dnes už to nepoužívám, protože na skladování mám 4TB+ disky, kde mě nějaké ztráty netrápí a hlavně většinou tam mám soubory dat archivované do archívů. Na systémovém SSD mě zase netrápí fragmentace, protože si SSD stejně dělá s daty co chce a není možnost to nějak ovlivnit a na rychlosti to člověk nemá šanci poznat...Pak je možné mít graf dle typů souborů (dokumenty, video, audio, aplikace,...) a další funkce. Je pravdou, že to aktuálně použiji velmi výjimečně, ale program už mám, takže jej používám a jak jsem psal, žádný jiný mě nepřesvědčil...
Těmto programům se vyhýbám jako čert kříži. Asi před devíti lety sem používal na své domácí sestavě prográmek TuneUP. Zázračný čistič, který mi jednoho dne vyčistil PC takovým způsobem, že po restartu už nebyla vidět plocha a PC fungoval jen v nouzovém režimu. Nepoužívám už nic, i Ccleaner sem vysadil asi před 7 lety, protože to ve finále smaže jen stovky mega. Mnohem lepší varianta je používání počítače s rozvahou a nemusíte řešit bordel ve Windows ....
Tyhle programy nic nečistí, pouze projedou disk, vypíšou a graficky zobrazí vee které složce je nejvíc dat. Je to dobré, když začíná být disk bez zjevného důvodu zaplněný, pak se může odhalit, že např někde se něco zbytečně loguje, případně u něčeho není nastavena doba uchovávání
Total Commander a CTRL+SHIFT-SPACE a jedu po úrovních až na nejnižší. 🙂
To ale píšeš na špatné téma. Jak už tu bylo napsáno, tak tohle nic nečistí. Takže pokud to člověk nestahuje z pochybných stránek, tak to nemá jak Windows poškodit.
to si pletete skodlive "cistice" (CCxindl, TuneDown) a SW na analyzu vyuziti diku, o kterem je tenhle clanek.
Toto je program, ktery pouze zjisti, co kolik kde zabira. A vy do toho cpete nejake pofiderni cistice a optimalizatory. 😀
Jeden o voze, druhý o koze 😉
Malo mista na HDD? Koupim dalsi/vetsi disk. Za 12k to jisti 16TB 3,5" Seagate Exos X16 🙂 .
Určitě další disk nacpu do notebooku nebo do věže co má jenom 3 3.5inch sloty.
No vetsinu dat nepotrebuje clovek dostupnou porad. Idealni je nejaka forma NAS, Cold Storage, nebo vylozene offline zaloha atd.Do tech 3x 3,5" se da dat aktualne 48 TB, to nestaci?Jinak ja treba mam v NB 2x M.2 SSD a 1x 2,5" HDD 🙂
TreeSize nespravne ukazuje velikost, maji tam par vymluv proc, ale faktem je, ze jine nastroje s tim problem nemaji a ma udelat jednu vec a ani tu neumi. :P
Pokud nekdo pouzivate Altap Salamandr (uz je zdarma), tak je primo v nem nastroj Disk Map, ktery dela presne to same jako nektere zde uvedene nastroje. Jen pro info.
Jo zdarma. 🙂 Ty jsi ale Jožin. NIKDY nic není zdarma. Firma Altap byla koupena firmou Fine a ta sice pustila Slamander jako free, ale zároveň do něj napustila šmírovací xindl jako bonus.
To máte ověřeno nebo jde jen o planý povyk a poplašnou zprávu?Mimochodem, nějakou víceméně utajenou formu vazby na vývojáře má většina freewaru.
Najviac miesta na disku vzdy zabera porno.V mojom pripade tiez VMky a stare snapshoty, ktore este "urcite" budem potrebovat 😃
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.