Android | Windows 11 | Co vy na to?

Co vy na to? Využijete ve Windows 11 aplikace z Androidu?

Co vy na to? Využijete ve Windows 11 aplikace z Androidu?

Jedna z velkých novinek ve Windows 11 bude podpora aplikací z Androidu. Microsoft se do toho tentokrát opřel a byť nebude k dispozici klasický Play Store, bude možné mobilní aplikace využít. Tato funkce ale nepřijde společně s první verzí systému, a tak vyvstává otázka – bude někomu chybět? Pojďme začít, jako vždy, anketou, kde se ptáme, zda vůbec aplikace z Androidu na počítači využijete:

Možností je spousta, bude zde ale existovat jedno velké omezení v podobě chybějících Google Play Services, takže ne všechny služby (hlavně ty od Googlu) budou fungovat korektně. Samotný Windows Store ale zase nemá tolik kvalitních dotykových aplikací, a tak rozšíření se může někomu rozhodně hodit.

Jak jste na tom vy? Těšíte se na tuto novinku a využijete ji, nebo vám přijde jako absolutní zbytečnost a nesmysl? Podělte se s ostatními v diskusi pod článkem o svůj názor a pohled na celou věc!

Pro začátek jsme se zeptali u nás v redakci:

Filip Kůžel

Ano

Blbě se to představuje, ale ano, je pár mobilních aplikací, které chci mít i na počítači. Párkrát jsem to v minulosti zkoušel prostřednictvím různých emulátorů, ale tam to drhlo, tak jen doufám, že to MS zvládne lépe…

Jakub Čížek

Ne

Z technologického hlediska jsem samozřejmě velmi zvědavý na implementaci, protože jednou z nejdůležitějších funkcí ve Windows 10+ je pro mě osobně Windows Subsystem for Linux. Jsem si ale vědom toho, že jakýsi Linux v nitru Windows bude zajímat asi tak 0,001 promile uživatelů tohoto OS a je to spíše libůstka pro těch pár cvoků, vývojářů a sysadminů.

Stejně tak to mám ovšem s chystaným Windows Sybsystem for Android. Bude to jistě hezké a zajímavé, ale nevidím důvod, proč bych měl na svém laptopu a na velkém 4K monitoru spouštět jakési jednoduché aplikace pro mobilní telefon a tablet. Rozumím tomu na systémech typu Chrome OS, ale na klasickém desktopu se vším všudy určitě nejsem cílovka. A když si vzpomenu, jak to dopadlo se všemi těmi moderními a univerzálními aplikacemi ze Storu, tuším, že nebudu zdaleka jediný.

Vladislav Kluska

Ano

Jakožto uživatel tabletového počítače říkám – sem s tím, už to tu dávno mělo být! Jasně, bude chybět podpora docela klíčových věcí, na druhou stranu rozšíření počtu dobrých dotykových aplikací se hodí. A ono je občas pohodlnější používat mobilní aplikaci než web. A aspoň takhle nebudu muset sahat po telefonu. A to nemluvím o těch službách, které web ani nemají.

Karel Javůrek

Ne

Ne, nevyužiju, počítač s Windows mám jen pro hraní počítačových her. Microsoft musí na Android aplikace přistoupit, UWP většinu vývojářů nezajímá. Microsoft tak bude následovat Apple, který má desktopovou podporu iOS/iPadOS aplikací nativně s čipy M1, zatímco Windows budou muset používat emulaci. Uvidíme, jak to Microsoft dotáhne co se týče funkčnosti a použitelnosti, protože Android aplikací, které by šly dobře používat i na desktopu, je určitě dost.

Karel Kilián

Ano

Osobně jsem na podporu aplikací pro Android hodně zvědavý. Hlavně na to, zda bude bezproblémová a jestli bude možné s aplikacemi pracovat stejně plnohodnotně jako na mobilním telefonu. Záleží také na nabídce dostupných aplikací. Umím si například představit, že bych místo Kalendáře z Windows používal Business Calendar z Androidu, protože je graficky hezčí a podporuje celou řadu pro mne užitečných funkcí (např. posouvání více položek o stejný čas). Pokud tedy budou dostupné a zcela funkční aplikace, které používám, pak je určitě ve Windows rád využiju.

Lukáš Václavík

Ne

Dosud jsem aplikace z Androidu na počítači nepotřeboval a o nějaké mobilní nudle tam ani nestojím. Vidím ale dvě možné výhody. Podporu mobilního bankovnictví, protože přihlašování k tomu webovému je kvůli „bezpečnosti“ čím dál složitější. A pak kvůli multimediálním appkám. Webové přehrávače pro HBO, Apple TV, Spotify apod. za moc nestojí. Jenže pak narazíme na problém, že ony stejně nejsou v Amazon Appstoru, ale jen Google Play Storu…

Jaký máte na celou věc názor vy? Podělte se o něm v diskusi pod tímto článkem!

Diskuze (44) Další článek: Další velká díra ve Windows. Zranitelnost dovolí hackerům vzdáleně spustit škodlivý kód

Témata článku: Microsoft, Windows, Software, Apple, Google, Linux, Android, Windows 11, Spotify, Mobilní aplikace, Mobilní telefon, Co vy na to?, Play Store, Ankety, Apple TV, Chrome OS, Kalendář, Google Play Services, Windows Store, Počítač, HBO, Store, Karel Javůrek, Google Play Store, Amazon AppStoreNovela DPH je hotová. V říjnu v Česku začne konečně platit to, co v EU funguje už od léta

Novela DPH je hotová. V říjnu v Česku začne konečně platit to, co v EU funguje už od léta

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály