Ankety | Počasí | Co vy na to?

Co vy na to: Které aplikace nebo weby pro počasí používáte nejraději?

Které aplikace, případně rovnou zdroje dat, vám připadají nejspolehlivější? Které dokážou informace co nejsrozumitelněji podat? A které mají nejvíce funkcí? Protože na tyto otázky neexistuje jedna odpověď, dnešní anketa bude bez hlasování.

Budeme řešit pouze to, které aplikace (či weby) používáte nejraději a proč. My vykopáváme, vy se můžete přidat v komentářích.

Jakub Čížek

Jasně, také jsem používal Yr.no a zástup „těch zaručeně nejlepších předpovědí,“ nicméně to vše je už minulost. Dnes mě spíše než nějaké exaktní (a přitom krajně nejisté) číslo zajímá kontext, ze kterého sám usoudím, co se stane v nejbližších hodinách.

U rychlé předpovědi na nejbližší hodinu si proto na mobilu vystačím se srážkovým radarem Meteor, no a pokud chci mít celoevropský kontext a odhad trendu na desítky hodin, spustím Windy/VentuSky, kde občas kouknu na synoptické mapy. Pokud mě už vysloveně zajímá, kolik asi bude stupňů, prostě na mobilu napíšu do vyhledávače „počasí v Brně“ a Google se už postará o podrobný desetidenní přehled.

Filip Kůžel

Pryč jsou doby, kdy jsem hlídal předpověď přes tři aplikace včetně meteoradaru. Teď mám nula aplikací a dívám se na počasí od Googlu. Je přehledné, dostupné v každém prohlížeči, přes hlasového asistenta, na dvě kliknutí přes vyhledávací widget na ploše. Snad jen před výpravou do hor instaluju Windy.

Marek Lutonský

V posledních letech nejčastěji otvírám interní aplikaci Počasí v iPhonu nebo na Apple Watch. Připadá mi velmi přesná, má hodinové rozlišení předpovědi a časté aktualizace. Apple ji nedávno pěkně vylepšil.

Zvykl jsem se dívat i na widget Windy, ve kterém je zase pěkně vidět síla větru. Už vím, že když je proužek příliš barevný, vyplatí se nechat kolo doma. Tady velmi děkuji za widget, protože samotná aplikace Windy je pro zjišťování předpovědi počasí dost nepřehledná. Platí to i pro webovou verzi. Také bych řekl, že nedokáže rychle reagovat na měnící se situaci, aktualizace předpovědí je méně častá.

Nejlepší krátkodobá předpověď je ale stejně obraz z meteoradaru. Třeba vrstva ve Windy, která má ale oproti datům z Českého hydrometeorologického ústavu zpoždění. Takže když čekám, kdy se déšt přežene, každých deset minut zkouším buď radar na webu ČHMÚ, nebo aplikaci iRadar, která má data dřív než Windy.

Martin Miksa

Osobně jsem v tomhle poměrně konzervativní a pro běžnou každodenní předpověď využívám předinstalovanou aplikací Počasí na iPhonu, případně na hodinkách Apple Watch, kde si aktuální teplotu nechávám zobrazovat přímo na ciferníku hodinek.

Jako člověk, který se rychle spálí i po rychlém proběhnutí na sluníčku, zde v létě vždycky ocením i zobrazovaný UV index. Druhou aplikací, kterou používám je Windy, a to zejména kvůli aktuálnímu Meteoradaru, když potřebuju přesně vědět, jestli v příští chvíli nebude pršet.

Lukáš Václavík

Jako každý jsem začínal s Yr.no, kolem kterého se vybudoval jakýsi kult neomylnosti. Ale logicky se pletl a já začal zkoušet jiné appky jako Počasí & Radar, Aladin, Foreca, AccuWeather a další. Z toho už jsem ale taky vyrostl.

Krátkodobou hodinovou předpověď podle mě nejlépe zvládá počasí přímo od Googlu, které lze na Androidu i připnout na plochu. Ale dík asi patří zdrojovým datům z Weather.com, které využívají také Samsung a Apple. I forma Googlu mi přijde hezká a přehledná.

Často kontroluji radar a satelitní snímky přes Windy. To jsem si oblíbil i na počítači, kde se však v té webové verzi začínám čím dál více ztrácet. A na webu občas kouknu na Výstražné informace ČHMÚ. Dlouhodobější počasí – pozítří a dál – už nesleduji, protože to se stejnou (ne)přesností jsem schopný odhadnout sám.

Petr Urban

Pokud se skoro železnou pravidelností měním nějaký typ mobilní aplikace nebo služby, pak je to řešení pro informace o počasí. Nedávno jsem na doporučení přešel na aplikaci od tuzemského Meteosource. Slibuje kvalitní místní předpověď na základě strojového učení. Předtím jsem asi dva roky používal opět tuzemské Windy, které ale bylo pro mou potřebu zbytečně komplexní.

Na počítači používám Počasí od Microsoftu, které je hezky zpracované. Pokud chci nahlédnout na radar, otevírám internetový prohlížeč a jdu na in-pocasi.cz. Nevím, nakolik výjimečná služba to je, ale radar mají zpracovaný dobře a rychle získám informaci, kterou potřebuju. Víc neřeším. Na Windy občas na počítači zamířím, když mě zajímá nějaká libůstka, těch vrstev mají nespočet.

Tomáš Holčík

Já jsem, co se týče počasí, nenáročná konzerva. Stačí mi tedy základní počasí v rámci systémového widgetu na Androidu, které mi pro stručný přehled plus mínus vyhovuje. Pro srážkový radar pak využívám tradiční aplikaci Meteor meteoradar, která mi poskytne okamžitý pohled na blížící se srážkovou situaci.

Aplikace pokrývá jen Českou republiku a její blízké okolí,  na zahraniční dovolené jsem tedy pro meteoradar používal aplikaci Ventusky. Zkoušel jsem více různých aplikací, ale nakonec jsem usoudil, že  pro mne podstatnější snadná dostupnost a viditelnost informací než různé animované přehledy s podrobnými statistikami.

Karel Kilián

Na základní přehled používám primárně aplikaci Netatmo, přes kterou sleduji stejnojmennou meteorologickou stanici. Kupodivu ty jejich prognózy vycházejí celkem spolehlivě, a to i v dlouhodobějším horizontu jednoho týdne.
Kromě toho používám ještě další dvě aplikace: Počasí & Radar: bouřky od německého WetterOnline, jež má překvapivě přesné předpovědi pro následující hodiny a české In-Počasí. Když jsem u počítače, sledují zejména blížící se srážky na webech radar.bourky.cz a Windy.com.

A co vy, které aplikace nebo weby pro počasí používáte nejraději?

Diskuze (30) Další článek: Vesmírný dalekohled Jamese Webba stál 10 miliard dolarů, přitom má jen 68GB SSD. Zaplní ho za den. Proč?

Témata článku: Microsoft, Google, Apple, Web, Android, Apple Watch, iPhone, Samsung, Ankety, Brno, Počasí, VentuSky, Co vy na to?, Weather, Pro, Radar, Přehled, Aplikace, Aladin, Widget, Foreca, Petr Urban, Předpověď, Počítač, Česká republika, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz