Web | Hudba, filmy, seriály | Bulvár a vtípky

Co už příští generace asi nepochopí: Marvel vytvořil web ve stylu 90. let

Pokud je vám třicet a více let, navštivte stránku Marvelu k chystanému snímku Captain Marvel. Studio jej totiž nechalo zpracovat v retro stylu, kde se to hemží ošklivými animovanými gify, bizarními kombinacemi barev a obecně příšerným designem, který připomíná rané roky World Wide Webu, na které si možná ještě vzpomínáte.

Mnozí z vás možná zamáčknou slzu a web Marvelu jim připomene jejich vlastní webové stránky z 90. let, kdy bylo otázkou dobrého vkusu umístit na web hromadu animovaných věcí, protože otáčející se ikona zavináče byla tehdy vrcholem webových next-gen technologií a některý z mnoha nevkusných fontů pak vrcholem typografie zítřka. Není se čemu divit, většina surfařů do té doby znala nejvýše Times New Roman a pár dalších základních písem.

Klepněte pro větší obrázek
Je s podivem, že takto v polovině 90. let World Wide Web skutečně vypadal a všem to připadalo normální. Jak asi budeme současný web hodnotit za dalších 25 let?

Celý web má snad jen jeden háček. Na éru osmibitového WWW si totiž jen hraje a ze serveru Marvelu stahuje zhruba 6 MB. 4 MB zabírá trailer, budiž, ale další stovky kB ony animované gify a rozměrné soubory png, které se tehdy na webu ještě nevyskytovaly.

Klepněte pro větší obrázek
Stránka sice vypadá jako z 90. let, ale je neuvěřitelně velká. Běžný smrtelník s 56kb/s modemem by na její načtení čekal dlouhé minuty.

Jen pro ty mladší z vás, kteří nezažili 14kb/s, 28kb/s a později doslova raketové 56kb/s vytáčené připojení k internetu: kdybychom se skutečně teleportovali do poloviny 90. let minulého století, takto rozměrný web by se nám do prohlížeče stahoval dlouhé minuty.

Ostatně pamětníci Napsteru si jistě vzpomenou, že na jednu jedinou 128kb empétrojku s napětím čekali dobrých pět minut.

Diskuze (33) Další článek: Velké testy v novém Computeru: kinoprojektory a stereo reproduktory

Témata článku: Historie, Web, Design, Hudba, filmy, seriály, Bulvár a vtípky, Zajímavosti, Napster, Styl, Marvel, Tímes New Roman, Times New Roman, GIF, Příští generace, Mar, Dlouhá minuta, World Wide Web


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 58

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11