Co umí „Upozornění programu Výhody legálních Windows“?

Microsoft se rozhodl doplnit svůj osvětový program „Výhody legálních Windows“ (Windows Genuine Advantage Notification) o nový nástroj, který v případě potřeby uživatele informuje o možnostech legalizace operačního systému. Aplikace je momentálně dostupná pomocí automatických aktualizací pod názvem „Upozornění programu Výhody legálních Windows“.

Windows Update nabízí nástroj ve formě volitelného doplňku, je však pravděpodobné, že ve chvíli ukončení pilotní testování se z něho stane povinná komponenta. Ve své podstatě se jedná o velmi jednoduchý nástroj, který je schopen rozeznat legalitu operačního systému Windows XP a v případě pirátské kopie je schopen nabídnout možnosti legalizace systému. První možností bude kontakt na partnery společnosti Microsoft, kteří budou nabízet legalizaci Windows prostřednictvím OEM licencí operačního systému Windows XP. Druhá varianta nabídne zakoupení licence on-line přímo od společnosti Microsoft. Tato možnost však vyžaduje platbu kreditní kartou.

Až do koupě legálního systému bude následně nelegální systém vyšperkován upozorněním v přihlašovacím okně, běžícím textem na ploše systému a textem v systémové liště Windows. Aplikace tak bude apelovat zejména na psychiku nelegálních uživatelů, kterým bude neustále připomínat porušování autorských práv.

Microsoft v rámci tiskové zprávy poodhaluje i výsledky projektu Výhody legálních Windows (Windows Genuine Advantage Notification). Od října roku 2004, kdy byl projekt spuštěn, došlo v České republice k již více než 400 000 pokusů o ověření pravosti, z kterých zhruba 40 procent odhalilo nelegální operační systém.

Ověření pravosti Windows bude mimochodem po svém vydání vyžadovat také Internet Explorer 7 pro Windows XP, Windows Media Player 11 nebo Windows Defender.

Zdroj: Microsoft

Témata článku: Microsoft, Windows, Upozornění, Windows Defender, Defender, Advantage, Nelegální varianta

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

Včera | Vojtěch Malý | 122

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 90

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje