Mapy

Co se za tři roky změnilo? Podívejte se na nejnovější letecké snímky západní části Česka

Letadla TopGisu opět kroužila nad Českem a pořídila nejnovější fotografie s rozlišením 12,5 cm na pixel. Aktualizované letecké snímky najdete na firemním webu chytre-mapy.cz, kde se v levém panelu přepněte na ortofotomapu.

TopGis fotil od května do září 2019 a aktualizoval snímky Prahy, Středočeského, Plzeňského, Karlovarského, Libereckého a Plzeňského kraje. V okolí letiště v Ruzyni jsou dokonce fotky z letošního jara. Západní část republiky tvoří přes 37 000 nových snímků. Oživeno: Navzdory tvrzení TopGisu jsou zřejmě i snímky Prahy z letošního jara, protože na náměstích je „vylidněno“.

Letos TopGis nafotí střední část republiky, příští rok pak východní třetinu. Společnost létá s Cessnou 404 (OK-TGS) a Partenavií P68 (OK-GIS), takže si je můžete vyhledat a sledovat na leteckých radarech.

Mapy.cz, které od TopGisu letecké snímky nakupují, zatím aktualizaci nemají. Loňské snímky, avšak jiné, ale najdete na mapě ČÚZK. TopGis si mimochodem nezapomněl v blogovém příspěvku rýpnout do Googlu, který pravidelně fotí jen větší města a aglomerace, ale řadu míst odbyde jen nedetailními satelitními snímky.

Diskuze (8) Další článek: Nejen vyšší výkon. Nové herní konzole chtějí změnit i ovládání

Témata článku: Google, Mapy, Praha, GIS, Kartografie, ČÚZK, Liberecký kraj, Ruzyně, Západní část, Letecký snímek, Česká republika, Středočeský kraj, Plzeňský kraj, Snímek, Cessna, Část republiky, Část Česka, Karlovarský kraj, TopGis

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5