Co přináší zálohování specializované na prostředí VMware?

(inzerce) Bez spolehlivé zálohy se virtuální stroje neobejdou. Pohodlným nástrojem je v tomto vmProtext 6, který nabízí efektivní řešení zálohy a následné obnovy virtuálních strojů.
Co přináší zálohování specializované na prostředí VMware?

Každý, kdo pracuje s virtuálními stroji, musí řešit jejich zálohování a následnou obnovu. S neustále rostoucím počtem virtuálních strojů rostou i nároky na jejich bezchybnou a hlavně jednoduchou zálohu. Tlak na maximální efektivitu provozu znamená konec komplikovaných řešení, náročných na obsluhu.

Specialista na VMware

Právě tomuto trendu maximálního zjednodušení obsluhy a zrychlení práce odpovídá architektura Acronis vmProtect 6. Letošní novinka společnosti Acronis je specializované na zálohování virtuálních serverů VMware. Těží z toho, že je určena jen pro jedno prostředí, a může tak plně využít všech možností, které pro zrychlení a zjednodušení obsluhy i zálohy nabízí.

Klepněte pro větší obrázek

Jde o i bez agentů

Acronis vmProtect 6 přináší zatím nedosažitelnou snadnost a pružnost práce. Nabízí dvě možnosti práce. Prvním je vmProtect 6 Virtual Appliance, kdy běží přímo v prostředí ESX nebo ESXi a nevyžaduje tak žádný dodatečný hardware ani licence Windows, druhým pak vmProtect 6 Windows Agent, který je instalován na vyhrazeném stroji s Windows a zpracovává zálohovací a obnovovací úlohy z produkčního prostředí ESX(i).

Klepněte pro větší obrázek

Pružně a jednoduše

Využití VADP, tedy VMware's vStorage API for Data Protection, dovoluje například obnovu kompletního virtuálního stroje buď do existujícího VM nebo jako nového VM do libovolného prostředí ESX/ESXi. Neomezený počet P2V migrací bez dodatečných nákladů dále zvyšuje bezpečí práce ve virtuálním prostředí. Jednoduchost práce s vmProtect se projeví i při práci se SAN, k němuž nabízí přímý přístup.

Pro kompletní správu zálohování a obnov prostředí slouží jednoduché webové rozhraní s téměř nulovou dobou potřebou pro zaučení obsluhy.

Klepněte pro větší obrázek

Spolehlivě a úsporně

Při vlastním zálohování disponuje vmProtect pro co nejvyšší rychlost zálohy a minimalizaci jejího objemu spolehlivým jádrem. To využívá všech pokročilých technik, jako jsou deduplikace a komprimace. Novinkou je podpora always-incremental approach, při němž mohou být pro úsporu diskového prostoru odstraněny starší přírůstkové zálohy bez náročné konsolidace, a použití technologie VMware Change Block Tracking (CBT), která vytváří přírůstkové zálohy rychleji než kdy dříve.

Na rozdíl od konkurenčních produktů, Acronis vmProtect 6 verifikuje každý zálohovaný blok dat pro jistotu, že data nejsou porušená. Všechna data mohou být rovněž šifrováni pomocí standardního 256bitového algoritmu AES. S dodatečnou službou Acronis vmProtect Online mohou být zálohy bezpečně uloženy v úložišti založeném na cloudu.

Spouštění VM ze zálohy: V případě havárie je možné VM spustit během několika sekund z poslední zálohy. Provedené změny se potom zapíší přímo do zálohy. Více informací o produktu Acronis vmProtect 6 naleznete zde.

 

Seznamte se s Acronis vmProtect 6.0 CZ osobně na bezplatném webináři:

Název webináře: Acronis vmProtect 6.0 CZ

Popis webináře:Acronis vmProtect 6.0 je nástroj pro zálohování virtuálního prostředí VMware. V současné době se jedná o nejrychlejší způsob jak zálohovat virtuální prostředí. Součásti webináře bude představení možností tohoto nástroje, včetně živé ukázky, kde si ukážeme jakým způsobem ochránit Vaše virtuální protředí. Webinář bude probíhat v českém jazyce.

Datum: 24.11.2011

Čas: 10:00 – 11:00

Registrace: Účast na webináři je bezplatná. K účasti na webináři Vám stačí připojení k internetu a předem se zaregistrovat na této adrese:https://www2.gotomeeting.com/register/948259746

 

Další článek: Seznam E-mail: vystačí na celý život?

Témata článku: VMware, SPEC, Náročné prostředí, Dodatečný hardware, Živá ukázka, Acronis, Zálohování, Maximální zjednodušení, Block, Dodatečná data, Spolehlivý způsob, Letošní novinka, Maximální počet, Prostředí, CBT, Záloha


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu