Co přináší Corel WordPerfect Office 2000 Beta

Zatímco firma Microsoft pracuje na tom, aby přiměla svůj Office 2000 pracovat dobře s HTML dokumenty, firma Corel vkládá své úsilí trochu odlišným směrem: činit každodenní úkoly snadnějšími, abychom mohli pracovat efektivněji.
Zatímco firma Microsoft pracuje na tom, aby přiměla svůj Office 2000 pracovat dobře s HTML dokumenty, firma Corel vkládá své úsilí trochu odlišným směrem: činit každodenní úkoly snadnějšími, abychom mohli pracovat efektivněji. Ačkoliv se jedná o druhou beta verzi WordPerfect Office 2000, zdá se, že alespoň WordPerfect Word a Quatro Pro se posouvá svými vlastnostmi směrem vpřed.

WordPerfect Office 2000 je nyní více provázán (např. nástrojová lišta byla nakonec uspořádána jednotně). Užitečné jsou i malá vylepšení. Přejížděním myší na tlačítkem „Zoom“ jsou automaticky vybírány standardní volby (25%, 50% atd.) a vaše obrazovka se podle toho ihned mění. Sledujete účinek, zatímco přejíždíte přes procenta zvětšování. Není již nutné kliknout na „pull down“ (rozbalovací) nabídku, potom vybrat hodnotu např. 50% a potvrdit ji, abyste viděli výsledný efekt.. Tento náhled (preview) v reálném čase je také přítomen při výběru textu a rozličných fontů. Používáte váš skutečný text v dialogovém okně fontů nebo z rozbalovací nabídky fontů i v samotném dokumentu. WordPerfect Word používá také náhled v reálném čase, když vyrovnáváte text nebo tvoříte sloupce.

V celém balíku jsou nové sdílené tvary, které můžete umístit do dokumentu, povýšené „obrázkové album“ pro řízení „clipartu“ a vícenásobné úrovně odvolání a znovu provedení funkcí. Styl „Instaluj jak procházíš“ vyhovuje podobné funkčnosti jaká je v Microsoft Office 2000; drží nepoužité rysy mimo váš pevný disk, dokud je nepoužijete.

Textový procesor WordPerfect Word
Ve složce zpracování textu umístěný nový náhled na tisk, ve kterém můžete editovat svůj text při tom, jak nahlížíte na svůj tiskový výstup, je spíše rysem pohodlí. Dřívější verze WordPerfect pracovaly v režimu WYSIWYG. Důležitější je, že nové dialogové okno „Print“ nabízí mnoho voleb snadných na použití, jako například vytváření vícenásobných skic na stránce tisknutím 3x6 nebo 7x2 nebo jakékoli uspořádání mini-stránek na výsledné fyzické stránce.

Můžete vložit tabulku do tabulky, jako u Wordu 2000, dále můžete zešikmit sloupce a řádky nadpisů v jakémkoli uživatelem definovaném úhlu.

Také zde najdete nová navigační tlačítka, která vás provedou dokumentem. „By default“ pomocí automaticky určené hodnoty, „Forward and Back“ vás posune na poslední místa, kde jste pracovali nebo klikli myší (berte to jako okamžitou navigační záložku dokumentem). Můžete srovnat dvě verze souboru aniž byste byli beznadějně zmateni a „rys verzí“ vás nechá archivovat, vyhledávat a posuzovat předchozí verze dokumentu. Je zde obsažen také nový „TextArt“ (návrh textu). Funkci „Auto Scroll“ nastavte na zapnuto a posouváním myši nahoru a dolů se posouváte po dokumentu, aniž byste museli kliknout na posuvný pruh a funkce „Make it Fit“ (pro rozšiřování a zhušťování textu) nyní funguje i s vybranou částí textu. Podpora jazyka HTML v dokumentech je přijatelná.

Uživatelé minulé verze WordPerfect Wordu budou uvažovat o upgrade, který se vyplatí, ačkoliv změny nejsou až tak dramatické. V příštím článku se podíváme na další části tohoto kancelářského balíku.

Váš názor Další článek: Vývojář komentuje: které verze FoxPro jsou náchylné na rok 2000 a jak

Témata článku: Microsoft, Každodenní úkol, WordPerfect, Office, Předchozí výběr, Back Office, Snadný upgrade, Word, Nový náhled, Forward


Určitě si přečtěte

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji