Seznam.cz | Web | Vyhledávače

Co právě letí? Vyhledávač Seznam napovídá trendující témata

Vývojáři Seznamu na oficiálním blogu oznámili spuštění nové funkce. Jmenuje se Trendující témata Vyhledávání a v podstatě jde o zobrazování klíčových slov, směřujících na výsledky aktuálně nejčastěji hledaných výrazů.

Novinka je zatím ve stádiu testování a vychází z předpokladu, že „vždy, když se stane nějaká důležitá a medializovaná událost, vzroste počet vyhledávaných frází s touto událostí souvisejících.“ Místo zadávání fráze do vyhledávače tak stačí klepnout tlačítkem myši na odkaz.

Trendující témata na Seznamu

Zobrazovaná témata jsou „redakčně schvalována“ na základě toho, jaké dotazy aktuálně hýbou seznamáckým vyhledávačem. Například v pondělí dopoledne to byly: „Pád letadla u Frankfurtu“, „Zuzana Čaputová“, „Daně online“ a „SK Slavia“.

Prvním místem, kde na Trendující témata můžete narazit, je řádek pod vyhledávacím polem, kde jsou prezentována v podobě hypertextových odkazů. Po klepnutí na zadaný výraz se ocitnete na stránce s výsledky, kde první místa patří článkům, po nichž následuje výpis odkazů nalezených fulltextem.

Druhá cesta vede přes našeptávač – po klepnutí do pole pro zadání dotazu se rozbalí nabídka Právě se hledá s prakticky identickými položkami. Stačí klepnout na zvolený výraz a dostanete se opět na stránku se články a výsledky vyhledávání.

K čemu je to dobré?

Podle příspěvku na blogu Seznamu by se Trendující témata měla v rámci testování objevovat také v rámci speciální karty ve Vyhledávání. Ta se nám však v několika různých prohlížečích ani jednou nezobrazila. Pravděpodobně Seznam testuje na uživatelích různé varianty a jejich kombinace.

Ptáte se, k čemu je vlastně tato funkce dobrá? V první řadě jde o snadný způsob, jak upoutat návštěvníka a přimět ho k akci v podobě klepnutí na odkaz či položku. Je celkem logické, že aktuální témata zaujmou s vyšší pravděpodobností než nějaký více či méně relevantní seznam odkazů.

Možnost sledovat aktuální trendy má celá řada webů a služeb – namátkou jmenujme například YouTube či Twitter. I v tomto případě je hlavním cílem získat pozornost návštěvníka, vtáhnout ho do dění a přimět ho, aby na dané stránce strávil více času. Užitečné to může být i pro tvůrce obsahu, kteří mohou snadno a rychle zjistit, jakým tématům by se měli věnovat.

Diskuze (5) Další článek: Apple oficiálně zrušil AirPower: Dříve představená bezdrátová nabíječka nebude

Témata článku: Seznam.cz, Web, YouTube, Twitter, Vyhledávače, Statistiky, Téma, Odkaz, Seznam, Vyhledávání, Vyhledávač, Klepnutí


Určitě si přečtěte

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 229

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 58

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 75

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11