Co nového u Morphea

Firma StreamCast Networks, která provozuje server MusicCity a program Morpheus, prožila krušné časy a možná jí čeká další a nejspíše konečný odliv uživatelů.

Koncem února postihly program Morpheus technické problémy, kdy byla a je řada uživatelů odpojena od P2P sítě FastTrack. Následovalo obvinění z DoS útoků a diskutovalo se o tom, proč byl Morpheus odpojen od sítě FastTrack. Dnes to je již vyřešeno a nejpodstatnějším důvodem bylo, že StreamCast Networks - Morpheus nezaplatili licenční poplatek za technologii FastTrack.

A teď nějaké novinky. Podle serveru The Register starší verze programu Morpheus fungují i se sítí FastTrack. Další novinkou bude přidání antipirátského zabezpečení do Morphea a to od dubna. Pokud si stáhnete nějaký hudební soubor, který bude chráněn autorským právem, budete si moci tento soubor přehrát pouze několikrát a poté se soubor smaže. Jak to chtějí u Morphea technicky provést, nevím. Důležité je, že takto nebudou chráněny všechny soubory, ale Morpheus tuto službu bude nabízet jako přidanou hodnotu nezávislým umělcům, aby tak mohli propagovat svoji hudbu. Pokud se uživateli bude hudba zamlouvat, zaplatí a stáhne si soubory za poplatek. Jen mám trochu obavy, aby se časem nezačaly takto chránit všechny soubory. Morpheus zavádí tuto služby i proto, aby umlčel filmová studia MGM, Columbia a Disney a hudební společnosti Sony, Universal a Warner, které ho obvinily z porušování autorských práv, a vše se nyní řeší u soudu. Asi mu to stejně moc nepomůže, protože dále existuje možnost si pomocí Morphea stáhnout díla chráněná autorským zákonem. Od písniček Kylie Minogue až po texty Harry Pottera.

Veškeré změny se dají očekávat v nové verzi 2.0, která má být podle domácích stránek uvedena do dvou týdnů. A asi se Morheus bude muset hodně snažit, protože poslední verze, která je zcela postavena na populárním klientu Gnutelly Gnucleus, moc komfortu nenabízí. Prohlédněte si pozorně stránky Gnuclea a zjistíte až zarážející shodu. Pokud se programátoři Morphea nevytáhnou, bude lepší používat Gnucleus a pro síť FastTrack Grokstera nebo KaZaa.

Klepněte pro větší obrázek
Morpheus
Klepněte pro větší obrázek
Gnucleus
Diskuze (3) Další článek: Co pro fotky? JPEG, TIFF nebo RAW?

Témata článku: Morphea, Harry Potter, Disney, Mor, Chráněné dílo, Columbia, Harry, Klient Kazaa, Kylie


Určitě si přečtěte

Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 120

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy