Co neřeknou v SMS slova, prozradí ksichtík

Společnost EuroTel představila nový produkt - sadu GO Star s mobilním telefonem Philips Savvy.
Společnost EuroTel na tiskové konferenci 6. dubna shrnula svoji činnost za první měsíce tohoto roku a představila nový produkt - sadu GO Star s mobilním telefonem Philips Savvy, se kterým se pojí i unikátní služba posílání grafických symbolů v textových zprávách SMS.

Jsme jasně nejlepší
Steve Langkamp, výkonný ředitel EuroTelu pro marketing a prodej připomněl dnes již naplno běžící věrnostní program Benefit - akci pro loajální zákazníky. V rámci služby GMS Global mimo jiné upozornil na telefon Alcatel One Touch Club+, který bude za dotovanou cenu 995 Kč (jak je u EuroTelu zvykem, tak i s DPH) uveden tento týden.

Koncem minulého měsíce uzavřel EuroTel smlouvu s Českou poštou a kupony pro předplacené karty SIM (program EuroTel GO) bude nyní možné koupit i na jejích pobočkách.

Od dubna byla prodloužena délka kreditu předplacených karet SIM z půl roku na současných 18 měsíců. Tím se EuroTel dostal před svého konkurenta - společnost RadioMobil, jehož délka kreditu je „jen“ jeden rok. Uvozovky jsou záměrné, protože kredit, který teď po rozpočítání u obou operátorů vychází asi na 30 korun za měsíc i velmi vlažný telefonista stejně hravě utratí na poplatcích za hovory.

Starší vlastníci EuroTel GO nemusí zoufat, protože prodloužení kreditní doby se dotkne i jich - majitelé starších Paegas Twist tuto výhodu nemají, roční kreditní dobu získají až s příštím nabitím své karty SIM.

Obrázek za tři koruny
Hlavním programem tiskové konference bylo uvedení nové sady GO Star, která obsahuje mobilní telefon Philips Savvy, nabíječku, kožené pouzdro, kartu SIM a kupon s pětisetkorunovým kreditem - to vše za 7 995 Kč.

Telefon dodávaný ve žluté nebo černé barvě je poměrně malý, váží 140 gramů, v pohotovostním režimu prý vydrží až 250 hodin (počkejme však na reálné výsledky z testů), má dvacet vyzváněcích tónů ... a smajlíky.

Na tuto funkci také u sady GO Star klade EuroTel největší důraz. Jde o to, že z Philips Savvy můžete spolu s textovou zprávou odeslat i jeden z osmadvaceti piktogramů. Pokud je příjemcem zprávy telefon Philips Savvy, zobrazí se na jeho displeji také piktogram; když zprávu přijme jiný přístroj, piktogram se zobrazí jako běžný internetový ksichtík složený ze znaků ASCII.

To stejné platí i v obráceném pořadí - když ze svého mobilu pošlu na Savvy ksichtík, zobrazí se jeho protějšek v podobě piktogramu (pokud existuje). Praktická poznámka - před ASCII ksichtík nezapomeňte vložit mezeru, bez ní to nefunguje.

Raději si zavolejte
Jak je jasné z televizích i tištěných inzerátů, sada GO Star je orientována hlavně na mladé lidi kteří (asi jako jediní) dokáží posílání smajlíků patřičně ocenit. Označení „Nový fenomén v oblasti mobilní komunikace“ má ale spíše marketingovou než informační hodnotu.
Váš názor Další článek: Brio po putování po Státech dorazilo i do Čech

Témata článku: SMS, Mobilní nabíječka, Nová nabíječka, Star, Nero, Unikátní služba, Běžný hovor, Mobilní telefony akce, Mladý měsíc, Benefit, Alcatel One Touch, Go, Twist, Televize v mobilu, Televize Philips, Jediná nabíječka, T-mobile mobilní telefony akce, Mobilní telefony v akci, Kreditní karta


Určitě si přečtěte

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 122

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní