Co neřeknou v SMS slova, prozradí ksichtík

Společnost EuroTel představila nový produkt - sadu GO Star s mobilním telefonem Philips Savvy.
Společnost EuroTel na tiskové konferenci 6. dubna shrnula svoji činnost za první měsíce tohoto roku a představila nový produkt - sadu GO Star s mobilním telefonem Philips Savvy, se kterým se pojí i unikátní služba posílání grafických symbolů v textových zprávách SMS.

Jsme jasně nejlepší
Steve Langkamp, výkonný ředitel EuroTelu pro marketing a prodej připomněl dnes již naplno běžící věrnostní program Benefit - akci pro loajální zákazníky. V rámci služby GMS Global mimo jiné upozornil na telefon Alcatel One Touch Club+, který bude za dotovanou cenu 995 Kč (jak je u EuroTelu zvykem, tak i s DPH) uveden tento týden.

Koncem minulého měsíce uzavřel EuroTel smlouvu s Českou poštou a kupony pro předplacené karty SIM (program EuroTel GO) bude nyní možné koupit i na jejích pobočkách.

Od dubna byla prodloužena délka kreditu předplacených karet SIM z půl roku na současných 18 měsíců. Tím se EuroTel dostal před svého konkurenta - společnost RadioMobil, jehož délka kreditu je „jen“ jeden rok. Uvozovky jsou záměrné, protože kredit, který teď po rozpočítání u obou operátorů vychází asi na 30 korun za měsíc i velmi vlažný telefonista stejně hravě utratí na poplatcích za hovory.

Starší vlastníci EuroTel GO nemusí zoufat, protože prodloužení kreditní doby se dotkne i jich - majitelé starších Paegas Twist tuto výhodu nemají, roční kreditní dobu získají až s příštím nabitím své karty SIM.

Obrázek za tři koruny
Hlavním programem tiskové konference bylo uvedení nové sady GO Star, která obsahuje mobilní telefon Philips Savvy, nabíječku, kožené pouzdro, kartu SIM a kupon s pětisetkorunovým kreditem - to vše za 7 995 Kč.

Telefon dodávaný ve žluté nebo černé barvě je poměrně malý, váží 140 gramů, v pohotovostním režimu prý vydrží až 250 hodin (počkejme však na reálné výsledky z testů), má dvacet vyzváněcích tónů ... a smajlíky.

Na tuto funkci také u sady GO Star klade EuroTel největší důraz. Jde o to, že z Philips Savvy můžete spolu s textovou zprávou odeslat i jeden z osmadvaceti piktogramů. Pokud je příjemcem zprávy telefon Philips Savvy, zobrazí se na jeho displeji také piktogram; když zprávu přijme jiný přístroj, piktogram se zobrazí jako běžný internetový ksichtík složený ze znaků ASCII.

To stejné platí i v obráceném pořadí - když ze svého mobilu pošlu na Savvy ksichtík, zobrazí se jeho protějšek v podobě piktogramu (pokud existuje). Praktická poznámka - před ASCII ksichtík nezapomeňte vložit mezeru, bez ní to nefunguje.

Raději si zavolejte
Jak je jasné z televizích i tištěných inzerátů, sada GO Star je orientována hlavně na mladé lidi kteří (asi jako jediní) dokáží posílání smajlíků patřičně ocenit. Označení „Nový fenomén v oblasti mobilní komunikace“ má ale spíše marketingovou než informační hodnotu.
Váš názor Další článek: Brio po putování po Státech dorazilo i do Čech

Témata článku: Alcatel One Touch, Mobilní nabíječka, Běžný hovor, Go, Benefit, Mladý měsíc, Jediná nabíječka, Kreditní karta, Nová nabíječka, Televize Philips, Mobilní telefony v akci, Televize v mobilu, Star, T-mobile mobilní telefony akce, Unikátní služba, Mobilní telefony akce, Twist


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 94

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky