Software | Nejlepší programy | Mobilní aplikace

Co není v hlavě, musí být v počítači. Vybrali jsme 9 dobrých aplikací na poznámky

  • Nezatěžujte svou hlavu tím, že v ní budete nosit všechno
  • Uložte si své nápady, plány a myšlenky do telefonu, počítače a cloudu
  • Našli jsme devět dobrých aplikací pro správu poznámek
Co není v hlavě, musí být v počítači. Vybrali jsme 9 dobrých aplikací na poznámky

Aplikace pro správu poznámek jsou digitální alternativou k tradičním zápisníkům a jako takové mohou nabídnout celou řadu funkcí navíc. Například ukládání do cloudu, synchronizaci napříč několika zařízeními, vyhledávání, třídění nebo štítkování, přikládání obrázků a souvisejících dokumentů, přidávání zvukových nahrávek apod. Do přehledu jsme vybrali 9 osvědčených aplikací od těch známých až po specializované služby pro vývojáře, kreativce či minimalisty. 

Evernote – pro všechny typy poznámek

Evernote byl jedním z prvních „digitálních poznámkovníků“ a v mnoha směrech tak vlastně pomáhal definovat, co mohou uživatelé od aplikace tohoto typu čekat a jak má vypadat. I dnes patří k nejschopnějším službám ve svém segmentu.

Podporuje širokou škálu typů poznámek od textu, přes obrázky, zvuk, ruční kresby, naskenované dokumenty, odškrtávací seznamy, až po výstřižky z webových stránek. Disponuje silnými nástroji pro organizaci a vyhledávání, umožňuje třídění do zápisníků a označování štítky.

Klepněte pro větší obrázek 
Evernote

Jednou z nejpůsobivějších funkcí Evernote je schopnost vyhledávání textu v obrázcích. Pokud si tedy například uložíte naskenované faktury, snadno je v případě potřeby vyhledáte podle dodavatele nebo názvu produktu. V placených tarifech pak aplikace nabízí vyhledávání textu v rámci dokumentů včetně PDF.

Evernote je k dispozici ve webové verzi a nabízí aplikace pro Windows, Android, iOS a macOS. Se základními funkcemi, jež budou nenáročným uživatelům jistě stačit, lze tuto službu využívat bezplatně. Pokud ale chcete používat například vyhledávání v dokumentech, sledovat historii verzí nebo oceníte integraci s dalšími službami, budete si muset pořídit tarif Premium za 7 dolarů měsíčně.

Diskuze (24) Další článek: Opel staví elektromobily pro závody v rallye. Už testuje prototypy

Témata článku: Microsoft Office, Google, Software, Microsoft, Windows, Android, Chrome, Nejlepší programy, Linux, Mobilní aplikace, Dropbox, iOS, Disk Google, OneNote, Javascript, Evernote, Google Keep, Formátování, Aplikace, Linux macOS, Visual Basic, Microsoft OneNote, List papíru, OCR, Dobrá aplikace


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky