Toshiba uvedla novou řadu modelů notebooků a tabletů, které budou dostupné na českém trhu. Co nabídnou jednotlivé řady?
Kapitoly článku:
Toshiba oficiálně představila novinky z oblasti notebooků a tabletů pro nadcházející měsíce, které se objeví na našem českém trhu.
Ve velké míře jsou důvodem především nové čipy Haswell od Intelu u vyšších modelů, které přináší mírně vyšší výkon, podporu 4K na výstupu a také sníženou spotřebu v klidu, což prodlužuje výdrž zařízení na baterii.
Satellite C: základ za nejnižší cenu
Notebooky řady Satellite C patří do nejnižší kategorie, s čímž souvisí i nejnižší cena a omezená výbava. K dispozici budou různé modely s úhlopříčkou displeje 15 palců a 17 palců a nebude chybět ani možnost dotykových displejů.

Výbava bude zahrnovat USB 3.0, Bluetooth 4.0 i digitální výstup HDMI. Toshiba bude nabízet varianty v šedé, bílé, červené a černé barvě. Touchpad je Synaptics Clickpad s podporou multitouch.



Procesory jsou od Pentia až po Cire i3 nebo hybridní AMD A4/A6, základní konfigurace má 4 GB operační paměti a 500 GB pevný disk. Výdrž je kolem tří až pěti hodin na baterii.
Satellite L: poměr cena/výkon na prvním místě
O trochu vyšší sérií je Toshiba Satellite L, která bude s úhlopříčkami 14, 15 a 17 palců. Kromě USB 3.0, Bluetooth 4.0 a případných dotykových verzí se pyšní lepšími reproduktory Onkyo.



Lesklé šasi bude v barvách šedé, bílé a černé. Procesory jsou z řady Core i3 až i7 s konfigurací pevného disku až s kapacitou 1 TB.

Satellite L
Satellite S: aby to mělo nějaký styl
O něco luxusnější jsou notebooky řady Satellite S, které budou v 15palcové a 17palcové velikost. Šasi bude zahrnovat i broušený hliník a klávesnice má podsvícení.
Toshiba u této řady opět nabízí reproduktory Onkyo a porty USB 3.0, Bluetooth 4.0 nebo HDMI. I u této série je možnost dotykových displejů. Maximální konfigurace může mít až terabajtový disk a 16 GB operační paměti.


Satellite S
Satellite P: výkon zabalený v hliníku
Pokud hledáte větší výkon, měla by pro vás být připravena řada Satellite P, která kromě integrovaných grafických čipů v procesoru nabídne i samostatné grafické karty Nvidia až s 4 GB vlastní paměti. Série se bude dodávat v 15palcové a 17palcové úhlopříčce, včetně dotykové vrstvy za příplatek.

Řada Toshiba Satellite P, nová generace je o 25 % tenčí
Zajímavou vlastností této série je možnost použít až tři disky najednou, zatím nebylo specifikováno, zda se jedná o kombinaci dvou 2,5palcových modelů a jednoho mSATA. Notebooky Satellite P budou mít podsvícenou klávesnici, reproduktory Harman Kardon, Clickpad a šasi z broušeného hliníku.

Toshiba Satellite P845t s rozlišením Full HD, stejně jako sedmnáctka
Připojit bude možné i 4K Ultra HD monitor, přičemž obraz lze bezdrátově přenášet pomocí technologie Miracast. Technologie ale samozřejmě vyžaduje kompatibilitu i na straně přijímacího zařízení. Za příplatek je možné mít i GeForce GT 740M s 2 GB paměti, až 32 GB operační pamězi a terabajtový disk.


Satellite P
Qosmio X: maximální výkon
Herní notebooky, které však uspokojí i náročnější uživatele, by měly být Toshiba Qosmio X s 17palcovými displeji a šasi z broušeného hliníku v černém a červeném odstínu.

Pro herní nadšence nesmí chybět výkonná grafika - řada Toshiba Qosmio X
Notebook je vybaven až grafickou kartou GeForce GTX 770M s 3 GB vlastní paměti. Samozřejmostí je v tomto případě podsvícená klávesnice, podpora 4K Ultra HD na výstupech a možnost až tří disků.


Toshiba se také chlubí reproduktory Harman Kardon a podporou bezdrátového přenosu obrazu Miracast.