Co na nás chystá HP v nadcházejících měsících

Jindřichův Hradec se stal v pátek 4.února místem, kde bylo v České republice představeno nové upravené logo firmy Hewlett-Packard a představeny nové připravované produkty.
Jindřichův Hradec se stal v pátek 4.února místem, kde bylo v České republice představeno nové upravené logo firmy Hewlett-Packard INVENT a představeny nové připravované produkty. 42 miliard dolarů ročního obratu, 82 000 zaměstnanců a 60 let existence, to vše s vizuální značkou, která vždy znamenala kvalitu, serióznost a technickou dokonalost. Jména zakladatelů - Hewlett a Packard se objevila v nejznámější podobě loga roku 1979. Snaha propojit firmu směrem do budoucnosti, zvýraznit trend nových technologií a zlomové změny v odvětví IT přináší doplňkové slovo INVENT, které jednoduše a výstižně vyjadřuje zásadní změny.

Jedním z hlavních bodu programu se stalo představení nových inkoustových tiskáren řady HP DJ. Živě se jim bude věnovat 20. února, kdy padne “slib mlčenlivosti” a budeme moci nejen představit jednotlivé modely, technická data, ale i první praktické zkušenosti. V oblasti inkoustového tisku nenechává HP nic náhodě, z obecných rysů formátů A3-4 můžeme jmenovat rozšíření technologie PhotoREt III, připojení přes USB, fototisk, duplex a optické sjednocení modelů v hlavní části produktové řady. Jejich uvedení na trh od 1.3.2000 bude patřit k nosným událostem jara v tomto sektoru a věřte mi, je se na co těšit.

Zcela logicky pak následovala prezentace spotřebního materiálu, kde HP přináší následující události. Od 1.4.2000 do 1.1.2001 bude zaveden zcela nový způsob distribuce tzv. Idea Kitů. O jednom z nich HP PhotoSuite II SE, jsme psali. Vystřihnete čárkový kód jako doklad o nákupu, odešlete a budete si moci vybrat ze 4 nabídek, které obsahují SW a 3 druhy papíru pro inkoustovky. Na obalech nových inkoustových kazet se přestává uvádět objem v ml, protože tato hodnota je v souvislosti s novými technologiemi tisku zavádějící. Dále na nich najdete expirační dobu a Install by Date udávající datum, do kterého musí být nainstalována do tiskárny, aby byla zaručena kvalita tisku. Pro domácnosti je určen i Cleaning Kit s CD a čistící proužky, které zprovozní tisk po dlouhé době nečinnosti. Pro kategorii LaserJet přichází nové tonerové kazety, které se již osvědčily v zahraničí. Zcela logická je i obchodní dohoda s firmou 3M přebírající distribuci transparentních fólií pro inkoustové tiskárny pod značkou HP. Důvod? Větší koncentrace na výzkum ve strategicky rostoucích oblastech jakou jsou třeba fotografické papíry. HP Premium Plus Photo Paper v provedeních A4 lesklý, matný a 10 x 15 cm lesklý patří k absolutní špičce. Předložení souboru klasických fotografií a tisku na těchto materiálech testovací skupině, která neznala jejich původ, přinesl zajímavý výsledek. Výstup z HP DJ 970Cxi byl hodnocen bez tří setin jako stoprocentní fotografie!

Skenery odbudeme malou zmínkou. O novém fenomému HP ScanJet 5300C informovalo Živě v pátek a hlavní snahou českého zastoupení je lokalizace skenovacího rozhraní PrecisionScan. Možná jsme se mýlil v odhadech a bude uvedeno ještě tento rok. Tradiční program u velkoformátových tiskáren “Zbavte se staré” neobsahuje jinotaje, ale HP nabízí modernizaci plotrů pomocí předem jasně definovaných pravidel.

Není náhodou, že firma Hewlett-Packard se stále častěji ukazuje po boku Microsoftu. HP-MS Solution Centrum zaznamenalo za několik měsíců činnosti obrovský zájem zákazníků a je propojeno s podobnými centry po celém světě. Pro zákazníka je největší výhoda v tom, že před nákupem je HW a SW řešení představeno v reálném ověřovacím provozu. Pražské centrum se nyní podílí na několika pilotních projektech serverových klastrů.

Dalším hostem byl zástupce firmy Intel. Jak sám řekl, překvapivě nebude hovořit o procesorech, ale o elektronickém obchodování, jeho řešeních a horizontech. Pro jeho platformu pak byly předvedeny nové servery HP NetServer LC 2000 a LH 3000, které nahrazují modely LC 2 a 3. Osobně mě zaujal vyšší model, který má v sobě již implementováno elementární HW diskové pole. K dispozici jsou s 1-2 procesory Intel Pentium III 533, 600, 667, 733 MHz. Stále více zákazníků zajímá tzv. celková cena vlastnictví, kde právě servery HP vynikají inteligentním řízením, správou a dálkovým řízením. Zejména Remote Control a obnova pomocí programu One Button Disaster Recovery Backup představují elegantní řešení pro firemní sítě. Firma připravuje i zajímavou promo akci pro uvedení novinek na český trh. S tímto tématem souvisí i HP SupportPack, což je balíček servisních služeb, který po tři roky zákazníkovi zajistí záruční zásah v místě instalace zařízení nejpozději do druhé dne po nahlášení závady. Pro NetServery platí pochopitelně doba odezvy ten samý den.

HP nenechává nikoho z přítomných vydechnout a chrlí další produkty ze tří modelových řad osobních počítačů – Brio, Vectra a Kayak. Během března o Briu ještě uslyšíte, model BA400 obsahuje procesor Intel Celeron 433-500 MHz, a Brio BA600 P III 500-550E. Řada Vectra vyniká nástrojem Top Tools pro dálkovou správu instalovaných PC, model HP Vectra Vei, VL600 je dostupný v české lokalizaci a další modely řady jsou za dveřmi. Kayak XM600 jako pracovní stanice pro CAD a příbuzné obory je nabízen s pamětí Rambus.

Osobně jsou mi po Briu nejbližší notebooky Omnibook. V nejbližší době přineseme pro čtenáře Živě test střední řady HP Omnibook 900, která je optimalizována pro nejnižší hmotnost. Tento model je nyní dostupný pouze v Aj verzi, ale do čtyřech týdnů bude k dispozici anglická lokalizace. Mohu jen souhlasit, je to momentálně nejlepší mobilní pécéčko, které jsem měl dosud k dispozici. Vrcholová řada HP Omnibook 4150 přinese nejen další procesor Intel s frekvencí 650 MHz s technologií SpeedStep, ale i další prvky přinášející plný ekvivalent pro náhradu desktopu. V nejnižší řadě HP Omnibook XE2, což je kompletně lokalizovaný notebook včetně homologovaného interního modemu, přijde i nástupce s “pé trojkou”, velkým aktivním displejem za velice konkurenční cenu.

Oblast SOHO asi bude hodně zajímat situace ve vypalovačkách. Co jsem byl schopen zapsat v průběhu prezentace? CD-Writer 8210i končí a od 1.3.2000 je nahrazen modelem 8250i (4x, 4x, 24x, IDE) s velice příznivou cenou. U 9110i se přejmenuje pouze objednávací číslo, 9210i zůstává s podstatně nižší cenou. Od prvního dubna přichází top model CD-Writer 9310i (10x, 4x, 32x), od kterého si zastoupení slibuje velký úspěch. To bychom měli interní modely a externí zůstávají s drobnými vylepšeními jako 8210e, 9210e, M820e.10 Gigabit Ethernet je vizí HP do příštího roku. Tento rok si chce firma vylepšit pozic v síťařině všeho druhu a produkty HP ProCurve LAN zahrnují všechny úrovně řešení od malé sítě až po vysokorychlostní přenosy. Představení nových produktů společnosti Hewlett-Packard proběhlo v pohodě nebýt podtextu pozvánky s “Bílou paní.” Dámu procházející se v říze v prostorách zámku nikdo nespatřil, ale svoji nevrlost z přítomnosti počítačového světa dala pocítit v podobě záhadných selhání prezentační techniky. Nejvíce se vyřádila na Windows 2000, které nepustila ani na plátno. Zástupce Microsoftu nesl prohru statečně a pro členy týmu HP se dostalo zadostiučinění. Kdyby používal jejich techniku… HP INVENT měl na své straně kromě špičkových technologií i Bílou paní!

Váš názor Další článek: Premio P910: první velké P

Témata článku: Notebooky, Měsíc, Hewlett Packard (HP), Nejbližší doba, Velkoformátové tiskárny, Nový model, Drobná zmínka, Velká trojka, Anglická lokalizace, Náhoda, Bílé místo, Soho, Duplex, Nový druh, Nejnižší hmotnost, Česká lokalizace, Premium Plus, Obchodní dohoda, Vectra, Nová řada, OmniBook, Jindřichův Hradec, Plotry, Brio, HP, Notebooky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony