Co můžete smazat na svých Windows

Jaké soubory jsou nepotřebné a můžete je smazat bez ohrožení funkčnosti systému?
Jaké soubory jsou nepotřebné a můžete je smazat bez ohrožení funkčnosti systému? Pokud budeme uvádět všechny soubory s určitými příponami, tak z toho pochopitelně vyřaďte ty soubory, které jste si udělali sami, nebo víte, že je k něčemu používáte.

V hlavní složce C:\ můžete smazat všechny soubory s příponami TXT, PRV, LOG, OLD a pokud nechcete používat start systému do předchozí verze MS-DOSu (něco jiného než režim MS-DOS Windows 98) tak i ty s příponou DOS. Pokud jste přešli z Windows 95 a nechcete se vracet zpět, smažte i případný soubor WIN95UNDO.DAT.

Ve složce Windows pak všechny soubory s příponami LOG, OLD, ---, BAK, 000, 001, 002 a tak dále. Pokud byla na vašem počítači dříve instalována Windows 3.1 nebo 3.11 smažte i soubory příslušející těmto systémům. Jsou ty s daty 10. 3. 1992, 30. 9. 1992, 1. 11. 1993 a 31. 12. 1993.

Dalším kandidátem na mazání je složka Windows\system\Win32s. Na většině počítačů není, ale některé programy si ji sem mylně instalují, můžete ji smazat. Složku Windows\System nemažte!

Po vašem disku jsou bezpochyby rozesety spousty dočasných souborů, které běžné odinstalovávače nemažou. Najděte si na celém disku soubory MSCREATE.DIR a smažte je. Mají sice nulovou délku, ale prostor si alokují. Podobně smažte i složky ~MSSETUP.T, jsou dočasně vytvářené při instalaci a pak již nejsou potřeba.

Ve složce Windows\Temp jsou dočasné soubory aplikací, smazat můžete bezpečně všechny soubory, které jsou starší než čas posledního startu systému. Stejně tak můžete smazat případné podsložky.

Na závěr ještě spusťte Průvodce údržbou systému, kontrola disku ani defragmentace nás teď nezajímají, podstatné je to, že zde můžete nastavit mazání nepotřebných souborů a na rozdíl od standardního čištění disku zde můžete více upřesnit, co se má mazat. Můžete tak zaškrtnout Dočasné instalační soubory, odinstalační informace Windows 98, a řadu dalších užitečných možností, ke kterým se jinak nedostanete.

Diskuze (8) Další článek: SUN uvádí svůj první paprsek

Témata článku: Windows, Složka, M/s, Poslední star, Window, Poslední start


Určitě si přečtěte

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

** Občas to vypadá, že 5G vyřeší úplně všechny problémy světa ** Zrychlí internet, pokryje venkov, umožní svět IoT ** Technický šéf amerického T-Mobilu před tímto pohledem varuje

Jakub Čížek | 29

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 27

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 137Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch