Co můžete smazat na svých Windows

Jaké soubory jsou nepotřebné a můžete je smazat bez ohrožení funkčnosti systému?
Jaké soubory jsou nepotřebné a můžete je smazat bez ohrožení funkčnosti systému? Pokud budeme uvádět všechny soubory s určitými příponami, tak z toho pochopitelně vyřaďte ty soubory, které jste si udělali sami, nebo víte, že je k něčemu používáte.

V hlavní složce C:\ můžete smazat všechny soubory s příponami TXT, PRV, LOG, OLD a pokud nechcete používat start systému do předchozí verze MS-DOSu (něco jiného než režim MS-DOS Windows 98) tak i ty s příponou DOS. Pokud jste přešli z Windows 95 a nechcete se vracet zpět, smažte i případný soubor WIN95UNDO.DAT.

Ve složce Windows pak všechny soubory s příponami LOG, OLD, ---, BAK, 000, 001, 002 a tak dále. Pokud byla na vašem počítači dříve instalována Windows 3.1 nebo 3.11 smažte i soubory příslušející těmto systémům. Jsou ty s daty 10. 3. 1992, 30. 9. 1992, 1. 11. 1993 a 31. 12. 1993.

Dalším kandidátem na mazání je složka Windows\system\Win32s. Na většině počítačů není, ale některé programy si ji sem mylně instalují, můžete ji smazat. Složku Windows\System nemažte!

Po vašem disku jsou bezpochyby rozesety spousty dočasných souborů, které běžné odinstalovávače nemažou. Najděte si na celém disku soubory MSCREATE.DIR a smažte je. Mají sice nulovou délku, ale prostor si alokují. Podobně smažte i složky ~MSSETUP.T, jsou dočasně vytvářené při instalaci a pak již nejsou potřeba.

Ve složce Windows\Temp jsou dočasné soubory aplikací, smazat můžete bezpečně všechny soubory, které jsou starší než čas posledního startu systému. Stejně tak můžete smazat případné podsložky.

Na závěr ještě spusťte Průvodce údržbou systému, kontrola disku ani defragmentace nás teď nezajímají, podstatné je to, že zde můžete nastavit mazání nepotřebných souborů a na rozdíl od standardního čištění disku zde můžete více upřesnit, co se má mazat. Můžete tak zaškrtnout Dočasné instalační soubory, odinstalační informace Windows 98, a řadu dalších užitečných možností, ke kterým se jinak nedostanete.

Diskuze (8) Další článek: SUN uvádí svůj první paprsek

Témata článku: Windows, Windows +, Window, Poslední start, Složka, Poslední star, M/s, Win +


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 40

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 61


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11