jozka2000
5. 11. 2020 • 12:53

Puvodne jsem myslel, ze by to konence vyresilo nedostatecnou sirku pasma u BT sluchatek.. Protoze na nic jineho to nepotrebuji... Nechapu proc bych mel na ovladani lampicky nebo televize sahat po telefonu.. (a nedej boze kdyz by lampicka byla hned vedle televize..)

kolkyno
kolkyno
5. 11. 2020 • 10:11

znie to pekne, a je to krasne, uvidime aka bude zranitelnost toho systemu.

Karel Veselý
Karel Veselý
3. 11. 2020 • 2:41

Další elektromagnetickej smog, za chvíli už ani nebude do jakejch pásem ty nový technologie strkat. 😀

Vladimír Živný
2. 11. 2020 • 20:31

Jasně že se Apple bude snažit udělat svou vlastní verzi, která bude dělat úplně totéž, ale hlavně to nesmí být kompatibilní se zbytkem světa, takže iPhone bude moct komunikovat výhradně s jiným iPhone a s nikým jiným. To je přece půlka (možná 2/3) marketingové strategie této firmy - uzavřít svého zákazníka ve svém ekosystému a nepustit ho ven.
To nemyslím ani v nejmenším jako protiapplí hate, ale prosté konstatování. Je to tvrdý business. Třeba Microsoft byl díky strategii nekompatibility za každou cenu dlouhé roky nejbohatší firmou světa. Dnes už to (naštěstí pro zákazníka) přestává být ve světě počítačů udržitelné. V mobilech to ještě chvíli potrvá, než to přestane zákazníky bavit a budou to baštit.

KiLLa
2. 11. 2020 • 20:26

"Sinusové signály jsou tedy dlouhé a využívají úzké pásmo. Pulsy jsou zase krátké a mají široké pásmo."
vytisknout a předemnou sežrat.. už to nehulte a nepište o tom, čemu nerozumíte. B-]

mungo
mungo
2. 11. 2020 • 20:21

Vypadá to jako vysílání s rozprostřeným spektrem, jenom to nemá jeho výhody: potlačení šumu a mnohocestného šíření.
Má to malý výkon, ale spolehlivě to přidá další porci elektromagnetického smogu.132 let stará oživená technologie
https://www.allaboutcircuits.com/technical-articles/introd... Ultra-wideband
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ultra-wideband
https://en.wikipedia.org/wiki/Ultra-widebandRozprostřené spektrum
https://cs.wikipedia.org/wiki/Rozprost%C5%99en%C3%...
https://en.wikipedia.org/wiki/Spread_spectrum

Názor byl 1× upraven, naposled 2. 11. 2020 20:23

Aleš Příhoda
Aleš Příhoda
2. 11. 2020 • 19:41

Možnost odemykat dveře pouhým přiblížením mi hodně chybí. Bluetooth je nepoužitelný (není dostatečně realtime), Wi-Fi je příliš nepřesná a u NFC zas musí být telefon odemknutý, což v kapse přede dveřmi s plnými rucemi není. Že to nikoho nenapadlo dříve..

Určitě si přečtěte

Články odjinud