Co je to SSL certifikát a proč je skvělé ho mít?

(Inzerce) Na českém internetu dlouho nebylo žhavější téma, než praktický test bezpečnosti největšího českého e-shopu.

Provedl ho fundovaný odborník na bezpečnost webových prezentací, který na pobočce vyzkoušel odchyt sezení uživatele na veřejné WiFi. I bez speciálních znalostí bylo možné obejít přihlášení heslem, dostat se do cizího účtu a ten používat. Pokud by na účtu byla uložena platební karta, mohl za peníze cizího zákazníka nakupovat.

Toto by se nestalo, pokud by bylo HTTPS použito správně na celém webu. Provozovatel však stále trvá na kombinaci nezabezpečeného webu a přesměrování na část s certifikátem, což však bezpečnostní problém neřeší.

Co to vlastně je SSL certifikát?

SSL certifikát si můžete představit jako šifrovací klíč, který zašifruje všechny data odesílané od vás na server. Dešifrovat je může právě jen tento server. Zabezpečení webových stránek SSL certifikátem poznáte díky https: (místo běžného http:) v adresním řádku. Nejdůvěryhodnější zabezpečení dnes mají tzv. EV (Extended Validation) certifikáty. Poznáte je pomocí zeleného adresního řádku, tak jak má například SSLmarket.cz a Czechia.com.

Klepněte pro větší obrázek

Největší výhody šifrované komunikace

Protokol https zajistí, že jste spojeni se správným serverem a není možné vás odposlouchávat.  Snížíte tak možnost ukradení hesel při přihlašování a nestanete se obětí phishingu. Největší výhodou je zvýhodnění stránek s https protokolem na pozicích ve vyhledávání, které potvrdil Google. Není tedy důvod čekat a ohrožovat své návštěvníky. Události minulého týdne ukázaly, že šifrování je opravdu důležité. Přesvědčil se o tom největší internetový obchod v České republice.  Ukažte, že jste lepší.

Naše Symantec Platinum certifikace je výhoda pro vás

Zavázali jsme se největší světové autoritě Symantec garantovat 100% kvalitu poskytovaných služeb v České republice. Díky tomu se můžete spolehnout na nonstop zákaznickou a technickou podporu. Doporučíme vám nejrychlejší způsob ověření pro EV certifikáty. Navíc při jakékoliv nesrovnalosti okamžitě za vás online komunikujeme s certifikační autoritou. Dokázali jsme vystavit certifikát už za 27 sekund. Využijte naši zkušenost se SSL certifikáty pro vaši bezpečnost.

Jak vlastně certifikát nainstalovat?

Zaujala vás možnost zabezpečení stránek? Nejste si ale jisti, zda zvládnete nasadit certifikát na hosting? Máme pro vás řešení. Zřiďte si profesionální webhosting pro váš projekt na Czechia.com, SSL certifikát od SSLmarket.cz a my vám SSL certifikát nainstalujeme přímo na náš webhosting. Zcela zdarma.

Nezapomeňte zabezpečit .EU domény!

EU doména je vhodná pro projekty, které mají národní přesah a plánují expandovat do celé Evropy. Je to nejlepší doména k vybudování multi-jazykového internetového obchodu pod jednotným názvem pro celou Evropu. Nemusíte tak vlastnit mnoho domén různých států. Stačí mít jednu .EU doménu s jazykovými mutacemi. Nejen, že ušetříte na doménách, ale i díky silnější autoritě vaší stránky můžete mít výhodu ve vyhledavačích před konkurencí.  Nezapomeňte ji zabezpečit SSL certifikátem. Výhody již znáte.

Chcete vědět více o SSL certifikátech? Navštivte SSLmarket.cz, zeptejte se na online chatu, nebo nám zavolejte na  511 150 150

Další článek: Google+ se možná rozdělí. Mluví se o Photos a Streams

Témata článku: MIT, SKV, Největší výhoda, Czechia, Certifikát, Cert, Online Chat, Pro, Nejrychlejší způsob, SSL