Co hrají dnes na Internetu…

Často se v různých médiích objevují zprávy o budoucím postupném pohlcení rádia a televize Internetem, ale jak tato situace vypadá dnes, na to odpovíme na následujících řádkách.
Často se v různých médiích objevují zprávy o budoucím postupném pohlcení rádia a televize Internetem, ale jak tato situace vypadá dnes, na to odpovíme na následujících řádkách. Hlavním problémem přenosu živého vysílání (hlavně u toho televizního) po Internetu jsou pomalé linky.

Internetová televize
Princip této televize je velice jednoduchý na dané stránce si vyberete příspěvek, který vás nejvíce zajímá a na ten se podíváte. Dnes je situace taková, že kvůli pomalým linkám s malou kapacitou můžete vidět jen malý obrázek s kvalitou nevyrovnající se dnešní televizi, ale za pár let můžeme mít již pouze počítač, který nám nahradí plnohodnotně televizi.

U nás vznikl ambiciózní projekt internetové televize, která vysílala v době loňského Invexu s názvem TV24. Momentálně zde nenajdete nové zprávy, ale můžete se podívat na ty starší. Její adresa je www.tv24.cz. Kromě ní existuje i projekt Atlasu s ambiciózní adresou live.atlas.cz, nenajdete tu ovšem zatím živé vysílání, ale aspoň se můžete podívat na záznam z Miss Internet. Dalším místem pro sledování videa po Internetu je magazín iDnes, kde najdete ukázky, které se do televize nedostanou.

Internetové rádio
V oblasti přenosu zvuku přes Internet je to o mnoho lepší než s přenosem videa. Poslední dobou se objevuje stále více rádií, která si můžeme poslechnout přes Internet. Máte na výběr různé přenosové rychlosti a kvalitu, z vlastní zkušenosti lze ale doporučit nastavení nižší, než ve skutečnosti máte, poslech je pak plynulý. Při poslechu můžete klidně brouzdat Internetem, práce se vám jen nepatrně zpomalí, ale můžete poslouchat svoji oblíbenou stanici i v případě, že nemůžete chytit signál obyčejným rádiem. Ještě jedno upozornění: internetové vysílání má zhruba dvacetisekundové zpoždění oproti reálnému času. Software, který potřebujete, naleznete na každé stránce živého vysílání a je zdarma.

Kvalitní přehled zahraničních a tuzemských rádií, které vysílají na Internetu, naleznete na Online7.

Diskuze (2) Další článek: Změny na Živě – viditelné i skryté

Témata článku: Software, Internet, Televize 32, Televize 02, Televize 55, Televize 60, Internetová televize, Televize 81, Televize 4 k, Miss, Pomalá doba, Živé video, I televize, Dnešní přehled, Televize s internetem, Televize a internet, Živý přenos, Poslech, Atlas software, Televize 80


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 114

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky