Co dělat v březnu na Internetu

Internetový březen je do značné míry vnímán běžnými uživateli Internetu jako akce pro ty ostatní, pro ty co Internet nepoužívají. Přesto je v letošním ročníku několik zajímavých momentů, které potěší i ty, kteří jsou Internetem kovaní.
Internetový březen je do značné míry vnímán běžnými uživateli Internetu jako akce pro ty ostatní, pro ty co Internet nepoužívají. Přesto je v letošním ročníku několik zajímavých momentů, které potěší i ty, kteří jsou Internetem kovaní.

Akce Březen - měsíc Internetu (BMI) poběží letos již čtvrtým rokem a jako již tradičně tvoří součást oficiálních akcí řada seminářů a konferencí. Ty dávají BMI potřebný politický rozměr. Není to jen o tom, že se lidé dostanou do knihoven k Internetu a budou moci vyzkoušet, co je ten Internet zač, podstatné je aby se o Internetu mluvilo, aby byl vnímán jeho potenciál a podpora rozvoje Internetu našla svou cestu nejen do projevů ale i akcí politiků. Přehled hlavních akcí najdete na oficiálním webu brezen.cz. Konferencí je několik, týkají se především Internetu ve státní správě samosprávě, ve školství a propagaci jednotlivých měst.

Nicméně pokud čtete tyto řádky je jasné, že připojeni k Internetu jste, nebude vás tedy zajímat, proč byste měli Internet vůbec používat. Přesto od začátku března startuje několik zajímavých projektů, které třeba sice s oficiální akcí Březen - měsíc Internetu přímo nesouvisí, ale velmi vhodně ji doplňují.

Od prvního března tak například Online Investor rozjíždí na svých webových stránkách investiční hru BrokerManie. Jde o reálnou simulaci opravdového investování na amerických akciových trzích. Každý hráč si může v reálném čase a za reálné kurzy nakupovat a prodávat akcie obchodované na burzách NYSE, Nasdaq či AMEX. Vše je skutečné, nákupy, resp. prodeje, jsou zpoplatněny stejně tak jako při reálných transakcích, pouze peníze a obchody jsou virtuální. Každý hráč - broker získá na svůj virtuální účet 25 000 USD do soutěže o Investora roku a 10 000 USD do Investora měsíce. Jedná se již o třetí ročník této oblíbené hry a jistě lákadlem budou hlavní ceny v celkové hodnotě milión korun. V loňském, druhém ročníku, dosáhl celkový počet zaregistrovaných hráčů 9 000, přičemž 4 734 hráčů svůj fiktivní "fond" aktivně spravovalo. Hráči celkově vytvořili přes 50 000 portfolií, do nichž zařadili přes 400 000 komponentů. Nejlepší broker loňské hlavní ceny - týdenního zájezdu do New Yorku pro dvě osoby - dosáhl v roce 2000 zhodnocení ve výši 62,7 %.

Podobnou akcí, jako je BrokerManie je i stejně čerstvě spuštěná soutěž Portfolio 2001 na serveru Finport.cz, ta vstupuje do Čech po té, co běžela úspěšně na Slovensku. Pravidla jsou velmi podobná, ceny tvoří tisíc dolarů měsíčně pro nejlepšího a 5000 dolarů pro nejlepšího za rok.

Pokud jste o něco mladší nebo akcie nejsou pro vás to pravé ořechové, můžete si vyhrát na Internetu i jinak. S počátkem března byla spuštěna hra o krabici Jesenek - ano o ty sladká mléka v tubě - na serveru tatramleko.cz. Hra je animovaná ve Flashi a je určena především dětem, vyblbnou se ale i dospělí.

Další akcí především pro děti je hra Hledání ztraceného pramene, Cílem hry je informovat děti, zábavnou formou, o problematice zdravé výživy a správného pitného režimu s důrazem na jód. Hra nastartuje ale až 6. března, budete si muset počkat.

Hledání ztraceného pramene je součástí programu BMI. Ti, které upřímně pitný režim s důrazem na jód tolik nebere, jistě ale nepohrdnou soutěží Digitální fotoaparát za digitální podpis. Jak je z názvu patrné, půjde především o propagaci digitálního podpisu přičemž první cenou bude digitální fotoaparát, dalšími cenami jsou mikrověž, mobilní telefon a další.

Jak tedy vidíte, v březnu bude na Internetu opravdu živo a bude o několik důvodů více se na něm pohybovat. Pokud berete Březen - měsíc Internetu jako nudnou akci, která se vás obecně příliš netýká, snad jsme vám ukázali, že v březnu bude Internet skutečně stát za to.

Diskuze (4) Další článek: Stanovisko Computer Pressu k výpadku systému Mr.Lin(x)

Témata článku: Internet, AMEX, Digitální fotoaparáty v akci, Hlavní lákadlo, Reálná osoba, Bmi, Broker, Třetí rozměr


Určitě si přečtěte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 36

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji