Co dělat v březnu na Internetu

Internetový březen je do značné míry vnímán běžnými uživateli Internetu jako akce pro ty ostatní, pro ty co Internet nepoužívají. Přesto je v letošním ročníku několik zajímavých momentů, které potěší i ty, kteří jsou Internetem kovaní.
Internetový březen je do značné míry vnímán běžnými uživateli Internetu jako akce pro ty ostatní, pro ty co Internet nepoužívají. Přesto je v letošním ročníku několik zajímavých momentů, které potěší i ty, kteří jsou Internetem kovaní.

Akce Březen - měsíc Internetu (BMI) poběží letos již čtvrtým rokem a jako již tradičně tvoří součást oficiálních akcí řada seminářů a konferencí. Ty dávají BMI potřebný politický rozměr. Není to jen o tom, že se lidé dostanou do knihoven k Internetu a budou moci vyzkoušet, co je ten Internet zač, podstatné je aby se o Internetu mluvilo, aby byl vnímán jeho potenciál a podpora rozvoje Internetu našla svou cestu nejen do projevů ale i akcí politiků. Přehled hlavních akcí najdete na oficiálním webu brezen.cz. Konferencí je několik, týkají se především Internetu ve státní správě samosprávě, ve školství a propagaci jednotlivých měst.

Nicméně pokud čtete tyto řádky je jasné, že připojeni k Internetu jste, nebude vás tedy zajímat, proč byste měli Internet vůbec používat. Přesto od začátku března startuje několik zajímavých projektů, které třeba sice s oficiální akcí Březen - měsíc Internetu přímo nesouvisí, ale velmi vhodně ji doplňují.

Od prvního března tak například Online Investor rozjíždí na svých webových stránkách investiční hru BrokerManie. Jde o reálnou simulaci opravdového investování na amerických akciových trzích. Každý hráč si může v reálném čase a za reálné kurzy nakupovat a prodávat akcie obchodované na burzách NYSE, Nasdaq či AMEX. Vše je skutečné, nákupy, resp. prodeje, jsou zpoplatněny stejně tak jako při reálných transakcích, pouze peníze a obchody jsou virtuální. Každý hráč - broker získá na svůj virtuální účet 25 000 USD do soutěže o Investora roku a 10 000 USD do Investora měsíce. Jedná se již o třetí ročník této oblíbené hry a jistě lákadlem budou hlavní ceny v celkové hodnotě milión korun. V loňském, druhém ročníku, dosáhl celkový počet zaregistrovaných hráčů 9 000, přičemž 4 734 hráčů svůj fiktivní "fond" aktivně spravovalo. Hráči celkově vytvořili přes 50 000 portfolií, do nichž zařadili přes 400 000 komponentů. Nejlepší broker loňské hlavní ceny - týdenního zájezdu do New Yorku pro dvě osoby - dosáhl v roce 2000 zhodnocení ve výši 62,7 %.

Podobnou akcí, jako je BrokerManie je i stejně čerstvě spuštěná soutěž Portfolio 2001 na serveru Finport.cz, ta vstupuje do Čech po té, co běžela úspěšně na Slovensku. Pravidla jsou velmi podobná, ceny tvoří tisíc dolarů měsíčně pro nejlepšího a 5000 dolarů pro nejlepšího za rok.

Pokud jste o něco mladší nebo akcie nejsou pro vás to pravé ořechové, můžete si vyhrát na Internetu i jinak. S počátkem března byla spuštěna hra o krabici Jesenek - ano o ty sladká mléka v tubě - na serveru tatramleko.cz. Hra je animovaná ve Flashi a je určena především dětem, vyblbnou se ale i dospělí.

Další akcí především pro děti je hra Hledání ztraceného pramene, Cílem hry je informovat děti, zábavnou formou, o problematice zdravé výživy a správného pitného režimu s důrazem na jód. Hra nastartuje ale až 6. března, budete si muset počkat.

Hledání ztraceného pramene je součástí programu BMI. Ti, které upřímně pitný režim s důrazem na jód tolik nebere, jistě ale nepohrdnou soutěží Digitální fotoaparát za digitální podpis. Jak je z názvu patrné, půjde především o propagaci digitálního podpisu přičemž první cenou bude digitální fotoaparát, dalšími cenami jsou mikrověž, mobilní telefon a další.

Jak tedy vidíte, v březnu bude na Internetu opravdu živo a bude o několik důvodů více se na něm pohybovat. Pokud berete Březen - měsíc Internetu jako nudnou akci, která se vás obecně příliš netýká, snad jsme vám ukázali, že v březnu bude Internet skutečně stát za to.

Témata článku: Internet, Reálná osoba, Třetí rozměr, Hlavní lákadlo, Bmi, Broker, Digitální fotoaparáty v akci

4 komentáře

Nejnovější komentáře

  • kouba 20. 4. 2001 19:52:15
    Kdyz jsem zavolal na info TELECUMU tak jsem dostal velice podivnou otazku...
  • Jirka 20. 4. 2001 19:52:15
    Přesně tak, když už konečně Telecom napadne udělat něco rozumněho a ne...
  • kouba 20. 4. 2001 19:52:15
    Udela neco telecom pro propagaci internetu??? Co treba dal alespon za...
Určitě si přečtěte

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

20.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 9

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 46

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

** Chyba v CCleaneru je závažnější, než se zdálo ** Update na novou verzi nemusí stačit ** Přinášíme detaily

21.  9.  2017 | Stanislav Janů | 61

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Americká armáda si pořizuje nové švédské pancéřovky Carl Gustav

Americká armáda si pořizuje nové švédské pancéřovky Carl Gustav

** Pancéřovky Carl Gustav jsou přenosné bezzákluzové protipancéřové zbraně ráže 84 mm se sofistikovanou optikou ** Jejich první verze byla vyrobena již v roce 1946 ** Mj. si je oblíbili i v americké armadě

21.  9.  2017 | Stanislav Mihulka


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky