Co dělat, když nelze přiřadit klávesovou zkratku příkazu

Jak postupovat, když chcete přiřadit klávesovou zkratku některému zástupci a ona už je obsazena?
Každému zástupci lze přiřadit klávesovou zkratku, a stiskem této klávesové zkratky tak daný program spustit, aniž musíte chodit do menu Start, na pracovní plochu atd. Pokud ale už jednomu zástupci určitou zkratku přiřadíte a chcete ji pak přiřadit jinému zástupci, můžete neuspět. Možné jsou dvě situace:
  • Vymažete původního zástupce, který má přiřazenu klávesovou zkratku, a pak tuto zkratku chcete přiřadit jinému zástupci. Tento postup není správný – vymazáním zástupce nevymažete přiřazení zkratky, i když zástupce více neexistuje a stisk této zkratky nic neprovede. V tomto případě ale stačí restartovat Windows 98, po startu už můžete danou klávesovou zkratku přiřadit jinému zástupci.
  • Druhého zástupce nevymažete, budete jej ještě používat. V tomto případě musíte nejdříve ručně zrušit klávesovou zkratku tohoto zástupce (Zástupce – Vlastnosti – záložka Zástupce, umístit kurzor do políčka s klávesovou zkratkou a stisknout Delete); pak teprve můžete danou klávesovou zkratku přiřadit jinému zástupci.
Váš názor Další článek: Apple oznamuje rekordní zisk a první růst obratu za dlouhou dobu

Témata článku: Windows, TomTom, Příkaz, Klávesová zkratka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů