Co bylo kdy spuštěno přehledně a česky

Existuje několik programů, víceméně komerčních, které dokáží informovat uživatele o tom, co se dělo s počítačem, když u něj nebyl. Poněkud jednodušší variantu, zato však zadarmo a českou, si ukážeme dnes.
Nemusí se vždy jednat o to, aby uživatel zjistil, jaké programy si spouštěly jeho děti, ale také může posloužit k jakési kontrole, jaký čas tráví u které práce a na čem kdy přesně pracoval. Jednoduše vypadající program CompControl pochází od Jaromíra Uhříka a ve své jednoduchosti skrývá slušnou užitnou hodnotu.

Po stažení instalačního souboru o slušné velikosti mírně přesahující 300 kB a spuštění se objeví přehledné okno, ve kterém uživatel nalezne časové údaje, které se samozřejmě dají definovat tak, aby viděl co ve kterém čase na jeho počítači probíhalo za operace. Mimo tyto užitečné informace se také může každý dozvědět, v kolik hodin ten který den zapnul či vypnul počítač, takže dostane přehled o čase stráveném u počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Jak to všechno shrnout? Sice se jedná o jednoduchou aplikaci, ale pro určité věci se může stát užitečnou. Je česká a a navíc zdarma, takže po této stránce vše mluví pro to, že stojí za to si ji alespoň vyzkoušet. Stačí se podívat na domovskou stránku programu a můžete stahovat. Pokud používáte starší operační systém, budete si muset stáhnout ještě doplňky, které jsou ale k dispozici také na těchto stránkách.

Diskuze (7) Další článek: Pozor na falešné procesory AMD Athlon XP

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů