Co bylo kdy spuštěno přehledně a česky

Existuje několik programů, víceméně komerčních, které dokáží informovat uživatele o tom, co se dělo s počítačem, když u něj nebyl. Poněkud jednodušší variantu, zato však zadarmo a českou, si ukážeme dnes.
Nemusí se vždy jednat o to, aby uživatel zjistil, jaké programy si spouštěly jeho děti, ale také může posloužit k jakési kontrole, jaký čas tráví u které práce a na čem kdy přesně pracoval. Jednoduše vypadající program CompControl pochází od Jaromíra Uhříka a ve své jednoduchosti skrývá slušnou užitnou hodnotu.

Po stažení instalačního souboru o slušné velikosti mírně přesahující 300 kB a spuštění se objeví přehledné okno, ve kterém uživatel nalezne časové údaje, které se samozřejmě dají definovat tak, aby viděl co ve kterém čase na jeho počítači probíhalo za operace. Mimo tyto užitečné informace se také může každý dozvědět, v kolik hodin ten který den zapnul či vypnul počítač, takže dostane přehled o čase stráveném u počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Jak to všechno shrnout? Sice se jedná o jednoduchou aplikaci, ale pro určité věci se může stát užitečnou. Je česká a a navíc zdarma, takže po této stránce vše mluví pro to, že stojí za to si ji alespoň vyzkoušet. Stačí se podívat na domovskou stránku programu a můžete stahovat. Pokud používáte starší operační systém, budete si muset stáhnout ještě doplňky, které jsou ale k dispozici také na těchto stránkách.

Diskuze (7) Další článek: Pozor na falešné procesory AMD Athlon XP


Určitě si přečtěte

Proč je pro obézní lidi tak těžké shodit nadbytečná kila?

Proč je pro obézní lidi tak těžké shodit nadbytečná kila?

** Obézním lidem selhávají mechanismy, jež je mají chránit před nadměrným příjmem potravy ** Mozek tlouštíků ignoruje hormon leptin varující před hromaděním tukové tkáně v těle ** Vědci nyní odhalili, jak to udělat, aby mozek otupený obezitou leptin opět vnímal

Jaroslav Petr | 46

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

** V digitálním světě nemůžete věřit všemu ** Nová generace 3D fotoeditorů zvládne divy ** Vyzkoušeli jsme PortraitPro, který vám změní i kontaktní čočky

Jakub Čížek | 10

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 68


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání