Co bylo kdy spuštěno přehledně a česky

Existuje několik programů, víceméně komerčních, které dokáží informovat uživatele o tom, co se dělo s počítačem, když u něj nebyl. Poněkud jednodušší variantu, zato však zadarmo a českou, si ukážeme dnes.
Nemusí se vždy jednat o to, aby uživatel zjistil, jaké programy si spouštěly jeho děti, ale také může posloužit k jakési kontrole, jaký čas tráví u které práce a na čem kdy přesně pracoval. Jednoduše vypadající program CompControl pochází od Jaromíra Uhříka a ve své jednoduchosti skrývá slušnou užitnou hodnotu.

Po stažení instalačního souboru o slušné velikosti mírně přesahující 300 kB a spuštění se objeví přehledné okno, ve kterém uživatel nalezne časové údaje, které se samozřejmě dají definovat tak, aby viděl co ve kterém čase na jeho počítači probíhalo za operace. Mimo tyto užitečné informace se také může každý dozvědět, v kolik hodin ten který den zapnul či vypnul počítač, takže dostane přehled o čase stráveném u počítače.

Klepněte pro větší obrázek

Jak to všechno shrnout? Sice se jedná o jednoduchou aplikaci, ale pro určité věci se může stát užitečnou. Je česká a a navíc zdarma, takže po této stránce vše mluví pro to, že stojí za to si ji alespoň vyzkoušet. Stačí se podívat na domovskou stránku programu a můžete stahovat. Pokud používáte starší operační systém, budete si muset stáhnout ještě doplňky, které jsou ale k dispozici také na těchto stránkách.

Diskuze (7) Další článek: Pozor na falešné procesory AMD Athlon XP


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

Google ADT-2: Miniaturní krabička s Android TV 8.0, kterou si nikdy nekoupíte

** Dlouho se nevědělo, co to přesně má být ** Pak se s krabičkou Google pochlubil na I/O ** Do „Chromecastu“ vtěsnal celý Android TV

Jakub Čížek | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?