Volareo připomíná tradiční chytré reproduktory typu Amazon Echo a další. Kromě přehrávání hudby toho však umí mnohem víc. Je totiž zároveň také domácím asistentem a chytrou televizí. Kromě toho, že přehraje, to co do něj streamujete skrze síť, tak sám běží na operačním systému Android. Po připojení k televizi skrze HDMI na něm tedy můžete spouštět libovolné multimediální aplikace jako YouTube, Spotify, Netflix, HBO, zkrátka cokoliv vám systém Android dovolí.



Volareo je přenosný chytrý reproduktor, který se neodlišuje vzhledem, nýbrž funkcemi
K ovládání je určen trackpad na vršku reproduktoru, mobilní aplikace, ale využít lze i hlasových pokynů v angličtině, holandštině, španělštině či francouzštině. V budoucnu však je plánována podpora až 80 jazyků. Přítomen bude i blíže nespecifikovaný hlasový asistent s umělou inteligencí v pozadí. Ten však bude dostupný pouze v angličtině.
Velmi netradiční je i jeho nativní podpora decentralizovaných hudebních platforem postavených na blockchainu jako je Musicoin, Soundeon,Choon, Emanate a další. Když tedy skrze Volareo posloucháte hudbu z těchto služeb, tito umělci získají odměnu v kryptoměně. Jedním klepnutím na reproduktoru navíc těmto lidem můžete poslat kryptoměnové dýško z vaší peněženky. Díky tomuto napojení lze kryptoměny skrze reproduktor dokonce přímo nakupovat, a to i hlasovými pokyny.
Výhodou proti ostatním chytrým reproduktorům je i ochrana soukromí. Přístroj sice rovněž umožní aktivaci hlasem, kdy na pozadí poslouchá a čeká na hlasový pokyn, ovšem pro váš klid lze mikrofon úplně vypnout. Potěší také jeho přenosnost, vestavěná baterie totiž umožní až 8 hodin neustálého přehrávání hudby. Nabít jej pak můžete jak přes kabel, tak pomocí bezdrátového nabíjení.

Volareo versus tradiční chytré reproduktory
Volareo aktuálně boduje na Indiegogo, kde již 2 týdny před skočením crowdfundingu překonalo vytyčený cíl 20 000 dolarů. Zájemci si jej mohou předobjednat za 99 dolarů. Do rukou prvních zájemců by se měl dostat již v lednu.
Upoutávka na Volareo: