Po tom, čo sa stalo nedávno (Parler vs Amazon Cloud), môže na cloud prejsť iba blázon! To je existenčné riziko, ktoré si žiadna firma nemôže dovoliť!!!Amazon Cloud (a verím, že aj Google, atď) ma v zmluve napísané, že môžu zrušiť a odpojiť všetky severe do 24 hodín. V podstate bez udania dôvodu. Takže stačí, ak sa im nebude niekto páčiť a puf. Totálne zničia cely biznis za jedinú noc!! Nie je odvolania, nie je dovolania. Nič. Proste iba oči pre plač.
A pre tych, čo nevedia, čo sa stalo. Parler hosťoval všetky svoje severe na Amazone. (Parler Je platforma potobna Twitteru). Amazon zahlásil, že už ho nechce hosťovať a do 24 hodín ho odpojil. Ani si nestihli skopírovať dáta preč.Tak Parler zažaloval Amazon, pretože podľa zmluvy, musí Amazon dať Parleru 30 dňový odstup lehotu. Každopádne, sudca rozhodol, že to nie je pravda. A Parler sud prehral. Totižto, podľa klauzili X.Y.Z musí dať Amazon 30 dňový odstupnu lehotu. Ale hneď za tým je klazula X.Y.Z+1, ktorá anuluje klauzulu X.Y.Z. A umožňuje zrušiť zmluvu kedykoľvek. A sudca povedal: máte to tu napísané v zmluve. Čierne na bielom. Takže sorry. Amazon vás môže vypnúť kedykoľvek.
Rád bych využíval, ale nepodařilo se mi najít přehledné porovnání. Všechny velké cloudy trpí totální nepřehledností. Vystavit tam eshop znamená kombinaci X služeb. Určit kde a jak nejlépe provozovat svoje řešení je nadlidský úkol. Zvlášť, kdy máte vlastní řešení a nestavíte co já vím na wordpressu.Děkuji každému, kdo by mi zvládl dát tip kam se podívat na nějaké srovnání.
V dobe kdy cloudovy spolecnosti zacinaji delat preslapy a nadnarodni spolecnosti si vytiraji zadek se zakony, snad lidi konecne presedlaji z monopolu na mensi poskytovatele.
Bohužel, ono se moc přesedlat na menší poskytovatele nedá... Například takový Gmail je opravdu jedinečný produkt, kterému konkurují jen další velcí poskytovatelé. Co se týče malých řešení, tak ty jsou omezené už jen samotným výkonem HW (jelikož Google má vlastní specializovaný HW) a tak operace, která mi trvá na řešení Googlu desítky milisekund, trvá u malého poskytovatele klidně i desítky minut a tím se stává nepoužitelnou (např. složitější vyhledávání v obsahu desítek tisíc e-mailů).
Nj, jenomže pak se vám stane že vám google zabanuje účet, a jste uplně v ... .Celý je to jenom o pohodlnosti a lenosti.
Existuje něco jako záloha. Díky ní o žádné emaily pak člověk nepřijde.
Ty emaili co vám už přišli nejsou zdaleka problém, problém je že většina lidí používá gmail jako autentizační a autorizační mechanismus. Nebo pokud máte na tomto učtu další věci jako dev konzoli pro cloud, nebo google play store tak jste v pr... a nemůžete nic, reálně vám tohle může zrušit business. Naposledy se tohle stalo minulý měsíc člověku co stojí za Terraria (https://www.businessinsider.com/terraria-google-youtube-g... ... ). Takže ne, zálohy vám v tomhle nepomůžou.
Znas uslovi "nedavej vsechna vejce do jednoho kosiku" ? Je trochu rizikove spojit cely svuj zivot na Internetu s jednim poskytovatelem, byt by to byl Google. A navic propojovat sve vydelecne a soukrome identity.Prakticky kazdy system, ktery nabizi prihlaseni pres Google nebo Facebook nabizi prihlaseni "postaru" - jejich vlastni autentizaci. A to je to, co by lide meli vyuzivat. I kdyz ten Google a Facebook jsou pohodlnejsi.
Ano, trend je jasný... 🙂 I platově si značně přilepší každý, kdo se naučí velmi detailně Docker, Kubernetes, DevOps a zásady agilního vývoje. V zahraničí takoví lidé mají klidně dvojnásobek toho, co opravdu zkušený seniorní vývojář.Já jsem to nedávno studoval z materiálů jisté významné korporace a speciálně agilní vývoj se CELÝ točí kolem "společného umístění", denní "stand-up" buzerace a dalších osobních porad. A já si pořád celé roky říkal proč, SAKRA, všechny organizace tak tlačí ty open-space?!! A až po letech jsem našel odpověď...Také jsem našel, že tato úchylnost (tím myslím jen ten psychologický přístup agilního vývoje, ty technologie jsou OK) byla definována v roce 2001 a od té doby je prosazována celých 20 let(!!!!!! OMFG!!!!!!!) než dosáhla vrcholu a je tak dost dobře možné, že podobnou dobu bude trvat její opuštění, což by ovšem bylo na to začít třískat hlavou do zdi, protože dohromady by to trvalo celý jeden pracovní život... 🙁Takže teď je otázka jak se k tomu Google postaví a zda bude tlačit nejen technologie Cloudu, ale také změny v agilním vývoji tak, aby byl "full-remote" nebo jestli bude trvat na dosavadní mantře "co-location".Tohle rozhodnutí Google (a dalších velkých hráčů) totiž bude mít značný dopad na životy všech lidí, ceny nemovitostí, rozvoj regionů vs centralizaci atd. Navíc hodně oborů si bere IT za příklad a tak se s "agilním vývojem", respektive nějakou jeho upravenou podobou, můžete setkat v práci, i když neděláte IT (ani jiný) vývoj.(Bohužel, se obávám, že tak na 80% budou tlačit jen nové technologie se starým přístupem a jediná změna bude, že se v open-space doporučí dát stoly pár centimetrů od sebe.)
Chápu, že se Vám nelíbí agilní vývoj. Ale jak to souvisí s cloudem? Navíc platově si polepší ten, kdo najde a změní zaměstnání. Tím že se to naučíte a zavedete ve stávající firmě si nijak nepolepšíte. A současný trend je právě cpát současná onpremise řešení do cloudu.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.