Mobilní aplikace | VPN

Cloudflare konečně spustil WARP+. Placené anonymizační VPN pro mobily

Cloudflare po téměř půlroce spustil svoji anonymizační mobilní službu WARP+, která je součástí již dříve představené aplikace 1.1.1.1 pro Android a iOS, jenž vás k internetu připojí skrze stejnojmenný DNS server Cloudflaru.

Zatímco základní a bezplatná verze 1.1.1.1 je zdarma, pro běžné surfování na internetu je možná trošku zbytečná – leda že byste měli mobil připojený k internetu skrze nějakou velmi nedůvěryhodnou Wi-Fi síť, případně máte neschopného poskytovatele internetu s pomalými DNS servery, anebo je před vámi dovolená v Číně a Íránu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Bezplatné 1.1.1.1 a WARP zabezpečí internet, ale nejedná se o VPN

V takovém případě by mohlo spojení skrze Clouflare o pár milisekund zrychlit a zabezpečit korektní překlad doménových jmen na IP adresy serveru (1.1.1.1) a přenos také lépe zabezpečit moderním přenosovým protokolem (WARP).

VPNko jen za paušál nebo obtěžování přátel

Skutečným a plnotučným anonymizačním VPN klientem je nicméně až WARP+, který je výhradně placený a nenabízí ani nějaký základní kredit pro vyzkoušení. Volné GB získáte leda tak, že budete obtěžovat své známé, aby si aplikaci také nainstalovali.

Klepněte pro větší obrázek
Klasické anonymizační VPN získáte až za paušál WARP+, anebo pokud přinutíte k registraci své kamarády (získáte 1 GB).

Placený WARP+ v každém případě slibuje rychlost a VPN tunel skrze svižnou infrastrukturu Cloudlfaru rozesetou po celém světě, což by měla být jeho největší výhoda oproti konkurenci. V takovém případě získáte po připojení IP adresu Cloudflaru a budete hůře vystopovatelní.

Konkurenční TunnelBear toho umí více a nabízí bezplatný tarif

Pokud nic platit nechcete, nabízí se třeba mobilní aplikace a služba TunnelBrear, která zdarma nabízí 500 MB měsíčně a na výběr především hromadu zemí z celého světa, jejichž IP adresu můžete získat. To se hodí třeba k obcházení geoblockingu, když jsou některé webové produkty k dispozici jen pro zákazníky konkrétní země.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Konkurenční TunnelBear nabízí měsíčně zdarma 500 MB a připojí vás skrze server v některé z mnoha zemí. Třeba přes Nizozemsko, jeho IP adresu získáte jako v tomto případě.
Diskuze (2) Další článek: Vychází finální iPadOS a iOS 13.1. Nové verze opravují chyby a emoji chobotnice 🐙

Témata článku: iOS, Mobilní aplikace, Internet, Android, Bezpečnost, VPN, Čína, Nizozemsko, Írán, Android a IOS, Wi-fi síť, Aplikace, Mobil, Adresa, Warp, Cloudflare, TunnelBear


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 100

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF