Click and Convert 2003 – jednoduché převody mezi formáty

Chcete si jednoduše převést některý z hudebních formátů do nějakého jiného? Program Click and Convert nabízí jednoduché převody mezi nejznámějšími a nejpoužívanějšími formáty včetně podpory OGG Vorbis.
Programů, které umí různé převody mezi formáty je opravdu hodně, Click and Convert však nabízí jednoduchost a stabilitu, která se jistě ocení. Program má něco přes 3MB, takže je stažený i po modemu vcelku za chvilku. Po instalaci můžete program používat 21 dní bez omezení a pak je nutné se zaregistrovat (25 dolarů). Program bezproblémově běží také na Windows XP. Doporučená konfigurace je alespoň 1Ghz a 128MB RAM. To však není podmínkou, ale pro rychlé převody je dobré mít alespoň tuto sestavu.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledově vypadá program velice jednoduše a přehledně. V prvé kroku se volí soubory, které chcete převádět. Podporovány jsou formáty MP3, WMA, WAV a OGG, což jsou nejpoužívanější dnešní doby. Vybrat lze buď jeden soubor, který chcete převádět, nebo lze přímo označit několik souborů. Takže převody jsou prováděny u všech označených. Nemusíte tak pracně vkládat jeden soubor za druhým. Podporovány jsou také plně ID3 tagy, které lze v prvním kroku také editovat. Podporována je základní verze 1 ID3 tagů. Popisy se také převádějí do finálního souboru (pokud je však samotný formát také podporuje).

Klepněte pro větší obrázek

V druhém kroku se vybírá finální formát, do kterého chcete soubory převést. Na výběr je opět MP3, WAV, WMA a OGG. Navíc si lze volit výstupní kvalitu souborů od nejnižších 128 kbps až po 320 kbps a u OGGu až 498 kbps. Možná menším mínusem je absence podpory menšího bitrate především u MP3, což by se mohlo hodit například u převodů mluvené hudby, kde není kladen důraz na tak velkou kvalitu. Je také brát zřetele na to, že pokud převádíte MP3 v kvalitě 128 kbps například do formátu OGG, tak nemá smysl dávat nejvyšší kvalitu či vyšší oproti zdrojovému souboru.

V dalším kroku se vybírá finální podoba převedeného souboru, kde máte na výběr především umístění souboru. Finální soubor lze uložit ve stejné složce jak byl zdrojový soubor, nebo ho přepsat novým souborem. Možné je také výsledné soubory hned přesouvat do přímo specifikované složky na disku.

Pro jednodušší převody je možné přímo na disku pravým tlačítkem kliknout na daný hudební soubor, kde se vám zobrazí možnost okamžitého převodu do vybraného formátu. Nemusíte tak vůbec spouštět samotný program Click and Convert. S programe se pracuje opravdu snadno a velice rychle. Převody trvají na rychlém PC velice krátce. Program lze například využít, pokud máte část svých nahrávek v jiném formátu než potřebujete (například MP3 přehrávače atd.). Celý program je možné si stáhnout na www.mp3-wav.info, kde je k dispozici ke stažení zdarma.

Diskuze (7) Další článek: Intel uvedl Pentium 4 na frekvenci 3,2 GHz

Témata článku: Windows, Rychlý krok, Convert, Click, Formát, Jed, Krok, Převod


Určitě si přečtěte

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Alza si za osobní odběr účtuje už 45 Kč. Když zaplatíte předem, dostanete slevu

Alza si za osobní odběr účtuje už 45 Kč. Když zaplatíte předem, dostanete slevu

** Osobní odběr v Alze vyjde na 45 Kč ** Když zaplatíte kartou předem, dostanete slevu 30 Kč ** Většina ostatních e-shopů poplatek za osobní odběr nevede

David Polesný | 171

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

** Internet je plný malwaru, to už dnes ví každý ** Víte ale, že lze útočit třeba i na Bluetooth? ** Navštívil jsem hackery z brněnského FITu

Jakub Čížek | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku