Click and Convert 2003 – jednoduché převody mezi formáty

Chcete si jednoduše převést některý z hudebních formátů do nějakého jiného? Program Click and Convert nabízí jednoduché převody mezi nejznámějšími a nejpoužívanějšími formáty včetně podpory OGG Vorbis.
Programů, které umí různé převody mezi formáty je opravdu hodně, Click and Convert však nabízí jednoduchost a stabilitu, která se jistě ocení. Program má něco přes 3MB, takže je stažený i po modemu vcelku za chvilku. Po instalaci můžete program používat 21 dní bez omezení a pak je nutné se zaregistrovat (25 dolarů). Program bezproblémově běží také na Windows XP. Doporučená konfigurace je alespoň 1Ghz a 128MB RAM. To však není podmínkou, ale pro rychlé převody je dobré mít alespoň tuto sestavu.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledově vypadá program velice jednoduše a přehledně. V prvé kroku se volí soubory, které chcete převádět. Podporovány jsou formáty MP3, WMA, WAV a OGG, což jsou nejpoužívanější dnešní doby. Vybrat lze buď jeden soubor, který chcete převádět, nebo lze přímo označit několik souborů. Takže převody jsou prováděny u všech označených. Nemusíte tak pracně vkládat jeden soubor za druhým. Podporovány jsou také plně ID3 tagy, které lze v prvním kroku také editovat. Podporována je základní verze 1 ID3 tagů. Popisy se také převádějí do finálního souboru (pokud je však samotný formát také podporuje).

Klepněte pro větší obrázek

V druhém kroku se vybírá finální formát, do kterého chcete soubory převést. Na výběr je opět MP3, WAV, WMA a OGG. Navíc si lze volit výstupní kvalitu souborů od nejnižších 128 kbps až po 320 kbps a u OGGu až 498 kbps. Možná menším mínusem je absence podpory menšího bitrate především u MP3, což by se mohlo hodit například u převodů mluvené hudby, kde není kladen důraz na tak velkou kvalitu. Je také brát zřetele na to, že pokud převádíte MP3 v kvalitě 128 kbps například do formátu OGG, tak nemá smysl dávat nejvyšší kvalitu či vyšší oproti zdrojovému souboru.

V dalším kroku se vybírá finální podoba převedeného souboru, kde máte na výběr především umístění souboru. Finální soubor lze uložit ve stejné složce jak byl zdrojový soubor, nebo ho přepsat novým souborem. Možné je také výsledné soubory hned přesouvat do přímo specifikované složky na disku.

Pro jednodušší převody je možné přímo na disku pravým tlačítkem kliknout na daný hudební soubor, kde se vám zobrazí možnost okamžitého převodu do vybraného formátu. Nemusíte tak vůbec spouštět samotný program Click and Convert. S programe se pracuje opravdu snadno a velice rychle. Převody trvají na rychlém PC velice krátce. Program lze například využít, pokud máte část svých nahrávek v jiném formátu než potřebujete (například MP3 přehrávače atd.). Celý program je možné si stáhnout na www.mp3-wav.info, kde je k dispozici ke stažení zdarma.

Diskuze (7) Další článek: Intel uvedl Pentium 4 na frekvenci 3,2 GHz

Témata článku: Windows, Click, Convert, Převod, Jed, Krok, Rychlý krok, Formát

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost