Google | Gmail | Návody

Čistka v Googlu. Jak efektivně uvolnit kapacitu v Gmailu, Drive a Fotkách

Každý aktivní uživatel Google služeb jednou narazí na kapacitní strop. Jak efektivně promazat soubory, přitom nepřijít o nic důležitého?

Google pro každého neplatícího uživatele vyhradil 15 GB, kterou sdílí Google Drive, Gmail nebo Fotky. Po letech používání se volný prostor snadno zaplní, a vy se ocitnete před otázkou, zda zaplatit, nebo promazat data. Je pravděpodobné, že spoustu místa zabírá balast. Typicky to jsou nadměrné přílohy starých e-mailů nebo soubory uložené na Google Drive, které posloužily jako jednorázová záloha nebo pro jejich rychlý přenos mezi počítači.

Rychlá inspekce

Vůbec nejrychlejší cestu, jak se dostat k údajům o největších žroutech kapacity, nabízí přímo Google. Do správy celého účtu zavedl i sekci Správa úložiště, která se právě na uvolnění místa zaměřuje. Rychle se sem dostanete buď kliknutím na možnost Spravovat účet Google  1  v kterékoli službě od Googlu v pravém horním rohu v přepínání mezi účty, případně přes adresu one.google.com/storage.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Začněte s ruční probírkou souborů.

Hlavní masa bude v Gmailu, na Disku a ve Fotkách.

V Gmailu pomůže pokročilý filtr ve vyhledávání.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Pohybová nevolnost. Tohle může vysvětlit, proč se některým lidem dělá špatně v autě nebo ve vlaku

Témata článku: Google, Gmail, Návody, Články z Computeru, Tipy, Soubor, E-mail, Fotky Google, Čistka, Drive, Google Drive, Fotka, Kapacita